Після скандалу з прослуховуванням журналістів Bihus.info начальника СБУ Малюка викликали у Раду

Головна Сторінка » Після скандалу з прослуховуванням журналістів Bihus.info начальника СБУ Малюка викликали у Раду

Голову Служби безпеки України Василя Малюка викликали у Верховну Раду на доповідь після розслідування команди Bihus.info щодо стеження за ними.

6 лютого за відповідне рішення проголосували 159 народних депутатів, повідомив нардеп від фракції “Голос” Ярослав Железняк у Telegram.

Він вніс пропозицію про виклик Малюка після виступу голови Комітету з питань свободи слова Ярослава Юрчишина щодо прослуховування журналістів-розслідувачів.

“За нашою з Ярославом Железняком від фракції Голос пропозиції парламент погодився викликати голову СБУ Василя Малюка для заслуховування справи щодо тиску на працівників Бігус.Інфо”, – додав Юрчишин.

Василь Малюк у Telegram офіційно заявив що “дії окремих співробітників Департаменту захисту національної державності” викликають справжнє обурення. Саме цей департамент журналісти звинуватили у стеженні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скандал зі стеженням за журналістами: що відповіла СБУ

“На жаль, проведення заходів із протидії організованій наркозлочинності призвело не лише до отримання інформації про причетність однієї з операторок редакції до поширення наркотичних речовин, а також мало місце публічне поширення відеоматеріалів. Наголошую – такі дії є неприпустимими і вже спричинили низку кадрових рішень. Серед іншого, я направив подання на звільнення керівника ДЗНД СБУ, а президент України ще 31 січня підписав відповідний указ”, – вказав він.

Наголосив, що вчинки окремих співробітників перекреслювати всі ті позитивні результати, які має СБУ під час війни.

“Я, як керівник СБУ зроблю все можливе, аби кожне ЗМІ могло працювати в Україні вільно. Сьогодні ми не просто будуємо оновлену СБУ, а захищаємо демократичні цінності, серед яких свобода слова і незалежність медіа. Для мене особисто віднині це надпріоритет!” – підсумував Малюк.

У січні в мережі YouTube з’явилося відео з телефонними розмовами нібито працівників Bihus.Info. Журналіст Денис Бігус заявив, що прослуховування і спостереження були незаконними. Редактор Bihus.Info Максим Опанасенко сказав, що за співробітниками Bihus.Info стежили щонайменше декілька місяців.

СБУ заявила, що розслідує обставини незаконного прослуховування і відеозйомки.

Журналістка Bihus.Info подала заяву до Нацполіції за трьома статтями – втручання в особисте життя, перешкоджання журналістській діяльності і порушення таємниці листування, телефонних розмов, телеграфної чи іншої кореспонденції, що передаються засобами зв’язку або через комп’ютер.