КНДР, ймовірно, постачає Росії свої потужні артилерійські системи “Коксан” для використання у війні проти України.
Оскільки артилерія залишається ключовим елементом на полі бою, такі поставки можуть суттєво вплинути на перебіг бойових дій. Про це пише Business Insider.
За інформацією видання, Пхеньян передав Москві значну кількість артилерійських знарядь у доповнення до тисяч північнокорейських солдатів, які вже беруть участь у бойових діях на боці Росії.
У соціальних мережах нещодавно з’явилися фото, на яких видно транспортування північнокорейських 170-мм самохідних гаубиць “Коксан” залізницею через територію Росії. Факт передачі таких систем згодом підтвердили західні ЗМІ з посиланням на південнокорейську розвідку. Там заявили, що Пхеньян також передав Росії 240 мм реактивні системи залпового вогню.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЗСУ вдарили по російських і північнокорейських генералах
“170-мм і 240-мм системи є одними з найпотужніших у розпорядженні Північної Кореї”, – зазначив експерт Кан Касапоглу з Hudson Institute.
За його словами, “Коксан” має радіус дії до 60 км і здатен випускати чотири снаряди за хвилину, а потім – один снаряд кожні три хвилини.
“Система призначена для стрільби із захищених зон та переміщення для перезарядження. В арсеналі Пхеньяна є сотні знарядь “Коксан”, і він може дозволити собі відправити значну їхню кількість до Росії”, – додав експерт.
Уперше систему “Коксан” представили 1978 року, а її модернізована версія з’явилася у 1989 році. За даними Центру стратегічних і міжнародних досліджень, це найбільш далекобійна артилерійська система Північної Кореї, яка може вражати цілі уламково-фугасними снарядами на відстані до 40 км і ракетними боєприпасами до 60 км. Однак, “Коксан” поступається американським HIMARS із ракетами GMLRS.
За даними Розвідувального управління США, північнокорейська артилерія відома своєю надійністю та простотою в обслуговуванні, що забезпечує її ефективне використання навіть у складних умовах.
За словами експерта Кана Касапоглу, поки що неясно, чи будуть північнокорейські артилерійські установки підтримувати російські війська безпосередньо, чи їх використають підрозділи КНДР, дислоковані в Курській області Росії.
За оцінками США, у цьому регіоні перебуває понад 11 000 північнокорейських військових, які діють у складі російських сил.
Видання також зазначає, що північнокорейські військові вже беруть участь у бойових діях проти українських сил, зокрема здійснюючи артилерійські обстріли. У НАТО залучення Пхеньяна до конфлікту вважають “значною ескалацією” війни, яка триває понад 1000 днів.
На Курщині зараз перебувають близько 10 900 військовослужбовців із КНДР. Ці сили розгорнули у складі російського повітряно-десантного підрозділу та підрозділу морської піхоти, свідчать дані розвідки Південної Кореї.
Деякі з цих солдатів вже беруть участь у боях проти Сил оборони України.