У Сенаті США зростає впевненість, що законопроєкт про нові санкції проти Росії буде ухвалений ще до серпневої парламентської перерви.
Ініціатором документа виступив сенатор-республіканець Ліндсі Грем. Про це повідомляє The Hill із посиланням на заяви сенаторів.
Лідер республіканської більшості Джон Тун заявив, що документ має широку підтримку як у Сенаті, так і, ймовірно, у Палаті представників. За його словами, наразі ведуться консультації з Білим домом і конгресменами, щоб узгодити остаточний текст законопроєкту.
“Чи буде це в найближчі тижні – питання відкрите. Але ми докладаємо зусиль, щоб винести його на голосування якомога швидше”, – наголосив Тун.
Ініціатива Грема, яку він подав разом із демократом Річардом Блюменталем, передбачає запровадження первинних і вторинних санкцій проти РФ та третіх країн, які продовжують купувати російські нафту, газ, уран та інші товари.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Джонсон підтримав санкції проти Росії через її небажання говорити про мир
Зокрема, планується запровадити 500% мито на імпорт із країн, що співпрацюють із Росією, і наділити президента США правом виключення окремих позицій з-під дії санкцій.
За словами Грема, мета законопроєкту посилити економічний тиск на Росію через її ключових торговельних партнерів, зокрема Китай та Індію.
“Ця війна завершиться тоді, коли Китай скаже Путіну: досить, це шкодить нам”, – пояснив сенатор.
Грем також висловив сподівання, що документ може бути винесений на розгляд вже наступного тижня.
Видання Politico зазначає, що адміністрація Дональда Трампа загалом підтримує ідею нових санкцій проти Росії, але вимагає змін, які дадуть президенту більше контролю над обмеженнями.
Спікер Палати представників Майк Джонсон підтвердив зацікавленість у документі з боку конгресменів, однак деталі ще обговорюються.
“Подивимось, як він буде доопрацьований і чи знайдеться згода між усіма сторонами”, – додав Джонсон.
Європейський Союз готує найпотужніший за останні роки пакет санкцій проти Росії.
Планується вдарити по ключових джерелах її військового фінансування та змусити Володимира Путіна зупинити агресію проти України, заявив міністр європейських справ Франції Жан-Ноель Барро.
За його словами, нові обмеження стосуватимуться насамперед доходів Росії від нафти, а також фінансових структур, залучених до підтримки війни – як у самій РФ, так і в інших державах.
У ЄС підтвердили, що планують не лише розширити тиск на енергетику, транспорт, технології та фінансову сферу, а й посилити контроль за обходом санкцій. Попри вже запроваджені обмеження, Росії вдається частково мінімізувати наслідки – саме тому новий пакет буде спрямований на перекриття цих лазівок.