fbpx

Податкова хоче стягнути 200 тис. грн із Шабуніна, який критикує Зеленського

Головна Сторінка » Податкова хоче стягнути 200 тис. грн із Шабуніна, який критикує Зеленського

Державна податкова служба хоче стягнути з голови Центру протидії корупції Віталія Шабуніна 200 тис. грн податкового боргу.

Про це повідомив Окружний адміністративний суд міста Києва минулого четверга, 13 січня.

Позивачем є Головне управління ДПС у Києві.

Просять “стягнути із Шабуніна Віталія Вікторовича кошти платника податків із рахунків у банках, що обслуговують такого платника, на суму податкового боргу 227 437,92 грн”.

Працюють над питанням про відкриття провадження за позовом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський – брехун. Його другий термін поховають – Шабунін

Активіст пояснив, що йдеться про податок на доходи фізичних осіб, який він мав сплатити з пожертв на відновлення його спаленого будинку. Після того, як його будинок згорів позаторік у липні, він зібрав 1 263 544 грн від благодійників.

“Із цих пожертв сплачується два податки: військовий збір (його я вже оплатив) і податок на доходи фізосіб у розмірі 227 437,92 гривні (саме його стягує з мене податкова).

Наприкінці червня я надіслав листа податковій із проханням відтермінувати оплату ПДФО. Терміни розгляду таких прохань – 30 днів, але відповіді на той лист я так і не дістав. Натомість мені найшов позов до ОАСК”, – написав у Facebook.

Зібрану суму вказав у декларації, заборгованість планував погасити впродовж року.

“Нагадаю, що у вересні я оприлюднив ПІБ палія мого будинку, відповідальність якого є очевидною з матеріалів справи. Знаєте, що за цей час зробила Нацполіція і прокуратура? Нічого. Рівно так само нічого Нацполіція і прокуратура зробили в справі підкидання гранат під двері батьків моїх і дружини.

Влада не захистила мою родину й захищає нападників (нікого досі не покарали й навряд це буде). І за це я плачу двічі: податками до підпалення і податками з пожертв після підпалення. Дякую, дуже дякую, шановна владо”, – резюмував голова ЦПК.

23 липня 2020 року Шабунін повідомив, що його будинок у селі Гнідин під Києвом підпалили. У громадській організації це назвали частиною системної кампанії із залякування антикорупціонерів.

У грудні того ж року біля квартири матері активіста в Рівному виявили вибухівку.