“Подобається це українцям чи ні”: Орбан запропонував перетворити Україну на буферну зону

Головна Сторінка » “Подобається це українцям чи ні”: Орбан запропонував перетворити Україну на буферну зону

Україна може зберегтися як держава, лише якщо стане буферною зоною між Росією та Заходом, відмовившись від інтеграції до ЄС та НАТО.

Якщо цього не станеться, Україна втратить свою державність. Про це угорський прем’єр-міністр Віктор Орбан заявив у розмові з колишнім канцлером Австрії Вольфгангом Шюсселем, повідомляє Die Presse.

“Подобається нам це чи ні, подобається це українцям чи ні, але Україна перебуває там, де вона є на карті. Найкращою перспективою для неї було б створення буферної зони між Росією та Заходом – зрозуміло, з гарантіями безпеки”, – сказав Орбан.

На його думку, якщо цього не станеться, Україна втратить свою державність.

“Росіяни знищуватимуть її знову, знову і знову. Росія ніколи не прийме такого члена ЄС та НАТО, як Україна, на порозі. Ніколи”, – наголосив угорський прем’єр.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Стало відомо, як вдалось переконати Орбана погодитись на 50 млрд євро для України

Він вважає, що шанс на інтеграцію Києва до цих структур було втрачено на саміті Північноатлантичного альянсу в Бухаресті у 2008 році. За словами Орбана, тоді Росія була надто слабкою, щоб заблокувати розширення НАТО, яке включало б Україну, проте союзникам не вдалося дійти консенсусу.

Орбан також висловив думку, що війна в Україні цілком точно не закінчиться цього року.

При цьому він вважає, що Києву варто було б погодитися на припинення вогню, щоб не втратити ще більше територій і не зазнати поразки. На його думку, розраховувати на те, що ЄС надасть достатньо зброї та грошей, не можна, оскільки блок “не може зробити це”.

Водночас Орбан наголосив, що у Кремлі не вважають Київ рівноправним учасником переговорів. За його словами, Росія вестиме діалог про врегулювання лише зі США, оскільки і Євросоюз для неї “недостатньо сильний, щоб сприймати його серйозно”.

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан визнав, що не хотів би, аби його країна мала спільний кордон із Росією.

Він волів би, аби Україна і далі була захисним буфером. Такими думками Орбан поділився на щорічній підсумковій прес-конференції.

На його думку, “зміна цього”, тобто зникнення України і поява спільного кордону з країною-агресором, не входить в інтереси Угорщини.

Водночас Орбан зауважив, що Угорщина не хоче, аби до складу НАТО входила держава, яка в цей момент веде оборонну війну.