fbpx

“Покохав дружину друга”

Головна Сторінка » “Покохав дружину друга”

“Вісім місяців тому влаштувалася на роботу, пише 34‑річна Ольга з Хмельницького. Платять вчасно, колектив хороший. Але директор магазину почав до мене чіплятися. Спочатку жартами натякав, що хоче мати стосунки зі мною. Потім став відверто тиснути й вимагати близькості. Але я заміжня. Чоловікові розповідати боюся, а сама не можу дати раду. Попросила брата заступитися. Після розмови з ним директор місяць у мою сторону не дивився. А тепер чіпляється через дрібниці, погрожує, що звільнить. Роботи в місті вистачає, але я хочу лишитися. Магазин біля дому, знайшла тут друзів”.

Листи коментує київський біоенергетик Мирослав Олійник. Дістає з конверта фото Ольги. Вона кучерява, зеленоока. Працює на касі в супермаркеті.

 Скоро доведеться писати заяву на звільнення, бо директор не відступить. Якщо не відповісте взаємністю, дошкулятиме за кожну помилку. Краще шукати нову роботу, ніж втрати сім’ю. У місті відкриють новий магазин. Трохи далі від дому, але з дружним колективом і вищою зарплатою.

“Дочка вивчилася на юриста, але поїхала працювати в Польщу на завод, розповідає в листі 50‑річний Іван Олексійович з Волині. За її навчання ми віддали 8 тисяч доларів. На державне не поступила, мусив платити за кон­тракт. Думав, вивчиться і матиме високу зарплату. А вона останню сесію склала і рвонула за матір’ю в Польщу. Тепер має червоний диплом, але фасує морожену рибу. Молодший син цього року закінчує школу. Жінка хоче, аби їхав навчатися до Києва на стоматолога. А я не для того на будівництві 30 років працюю, щоб знову віддати гроші за навчання, яке йому в житті не знадобиться. Може, хай іде в училище, а далі робить, що хоче”.

 Донька не фасуватиме рибу все життя, але й додому поки що не повернеться. Вивчить польську. Її покохає хлопець, який допоможе вступити на магістратуру в місцевий вуз. Матиме диплом юриста європейського зразка. Не позбавляйте сина мрії. Хочете, щоб став стоматологом. Він планує вступати на фізико-математичний факультет. Здасть ЗНО найкраще у класі та пройде на бюджет.

“Племінник Вітя мав жінку і троє дітей, пише рівнянка Світлана Григорівна, 68 років. 2005‑го його Люба поїхала на заробітки. Він сам виглядів доньку й синів, усі навчаються у столичних університетах. Від Люби ні слуху, ні духу. Раніше висилала дітям гроші, а тепер на дзвінки не відповідає, додому повертатися не збирається. Вітя 12 років чекає на розлучення. Знає, що вона там має іншого чоловіка. Але розірвати тут шлюб чогось не поспішає. У Віктора недавно теж з’явилася жінка. У них все серйозно, але вона в цивільному шлюбі жити не хоче. Вперше бачу його таким щасливим. Мрію, щоб побралися. Йому 49, а їй 30”.

Біоенергетик запалює свічку. Кладе праву долоню на знімок Віктора й Олесі. Жінка у джинсовій спідниці тримає в одній руці жовту парасолю, другою обіймає чоловіка в кашкеті.

 Племінник розлучиться з першою дружиною, але з другою поки що не побереться. Бо вона теж має нерозірвані стосунки. Її чоловік ставитиме палиці в колеса. Вікторові бажаю терпіння. Нехай не ведеться на провокації та не махає кулаками у відповідь. Небажаного гостя зуміє спровадити лише з допомогою поліції.

“Сину 42 роки, а досі парубкує, пише 64‑річна Олена Захарівна з Вінниччини. Як був молодий, ходив з дівчиною з сусіднього села. Любилися, але вона з матір’ю поїхала в Італію, там вийшла заміж. Олексій з іншими дівчатами зустрічався, але нічого серйозного не було. А недавно признався, що покохав дружину друга Петра. Вона відповідає взаємністю, але між ними нічого не може бути. У неї двоє дітей. Чоловік їздить на заробітки. Олексія просить, щоб приглянув за його сім’єю, бо тільки йому довіряє. А Олексій вже так “наприглядався”, що почав лишатися на ніч. А що люди скажуть, як побачать? З Петром вони дружать зі школи. Він зради обом не пробачить. Кажу, щоб забув про цю жінку, а вона ніби нарошно перед його очима мелькає, кличе до себе то кран відремонтувати, то холодильник пересунути. Прошу, щоб сам їхав на заробітки. Може, зустріне іншу, а цю розлюбить”.

 Ці стосунки ні до чого доброго не приведуть. Щоб зберегти дружбу, Олексію треба на деякий час поїхати з міста. Хорошу роботу запропонують у столиці. Жінка продовжить шукати контакту з ним. Якщо підтримувати з нею стосунки відмовиться, вдасться до погроз, що про все розповість чоловікові. Не хвилюйтеся, про зраду мовчатиме. В Олексія буде інша жінка. Скоро готуватиметеся до весілля, але Петра на це свято краще не звати. Прийде в парі з дружиною. Вона може помститися в неочікуваний момент. Так хвилюєтеся за сина, що забули про власне життя. Від чоловіка віддалилися. Не давайте йому приводів для ревнощів. Частіше проводьте час разом. Почуватиметеся найщасливішими в компанії одне одного.