Полковник ЗСУ сказав, чи захистять Patriot від “Кинджалів”

Головна Сторінка » Полковник ЗСУ сказав, чи захистять Patriot від “Кинджалів”

В Україні поки немає засобів, щоб збивати ракети “Кинджал”.

Проте частково можуть допомогти західні системи. Про це в коментарі “24 каналу” сказав військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник ЗСУ в запасі Роман Світан.

Він зазначив, що “Кинджал” є аеробалістичною ракетою.

“Це подібне до “Іскандерів”, але запускають їх літаки. “Кинджал” після випуску з “Міг” підіймається вгору, а потім йде по балістичній траєкторії. І Patriot і SAMP-T зможуть боротися з ними. Питання в часі, за який виявлятимуть ракету, й обов’язково наявності в точці удару батареї Patriot чи SAMP-T”, сказав Світан.

За словами експерта, якщо в місці удару не буде батарей Patriot чи SAMP-T, то засоби, що поблизу, не встигнуть спрацювати. Світан наголосив, що все дуже залежатиме від кількості комплексів.

“Кинджалів” в Росії дійсно мало. У них не вийде значно збільшити виробництво. “Кинджал” та “Іскандер” потребують потужної технічної бази. Тут діють санкції. У Росії є кілька десятків “Кинджалів”, тому вони не обстрілюють ними масово, зазначив Світан.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Стало відомо, скільки установок IRIS-T вже має Україна

Світан додав, що одна ракета має до пів тони вибухівки. На думку експерта, це єдина такого роду ракета, з якої в окупантів виходить працювати. Вони навряд її застосовуватимуть навмання.

“Зараз у нас система енергетики розосереджена. Інфраструктуру неможливо зруйнувати “Кинджалами”, пояснив Світан.

“Кинджал” це високоточна гіперзвукова аеробалістична ракета. Її швидкість в 10 разів перевищує швидкість звуку. Ракета може маневрувати в польоті. Бойова частина еквівалентна 4 тис. кг тротилу.

Після запуску ракета піднімається на висоту близько 20 км, а потім падає на ціль, як звичайна балістична ракета. Через це її важко збити системам ППО. Основним носієм ракет комплексу “Кинджал” є модифікований літак МіГ-31К. Один борт здатен нести одну ракету.

З початку повномасштабного вторгнення від кінця лютого 2022 року Росія випустила по території України майже п’ять тисяч ракет.

Також країна-агресорка за цей час завдала майже 3,5 тис авіаційних ударів і 1,1 тис ударів з дронів. Про це під час брифінгу 23 лютого повідомив заступник начальника Головного оперативного управління Генштабу ЗСУ бригадний генерал Олексій Громов.

Громов також додав, що через початок “високоточного ракетного голодування” російські війська використовують протикорабельні крилаті ракети повітряного базування Х-22, так звані “вбивці авіаносців”, для знищення житлових будинків українців.