Під час Першої юдейської війни війська Тита Веспасіана-молодшого 8 вересня 70-го захопили Єрусалим.
Після смерті Ірода Великого у Римі спадкоємцем став його син Архелай. Правив 10 років свавільно і жорстоко. Проконсул Африки Тит Веспасіан, наділений правами легата пропретора, отримав у підпорядкування три легіони – біля 60 тис. чоловік. Пішов весною 67-го війною на територію Галілеї. Римлянами захоплене і спалене місто Габара, перебите усе чоловіче населення, включно з немовлятами.
До зими Веспасіаном підкорено майже всі міста Галілеї, землі довкола Метвого моря і по обидва боки ріки Йордан. Навесні 70 року на Близький Схід прибули син імператора Тита Флавія Веспасіана його повний тезка Тит Флавій Веспасіан-молодший і префект Єгипту Тиберій Юлій Олександр. Напередодні Пасхи вони одним легіоном взяли в облогу Єрусалим.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Християнські святині зі Стамбула вивезли в Європу
Єдності серед захисників 600 тис. міста не було. Містяни знищила накопичені роками запаси продовольства. Римляни зруйнували одну зі стін біля Яффських воріт. Вони увійшли через пролами у зовнішній стіні, зруйнували та розграбували святині. Увесь Єрусалим опинився під повним контролем римлян.
Другий храм був розграбований і знесений, населення спустошеного вогнем міста оголошене римськими бранцями. Воїнів стратили, близько 100 тис. чоловік продали у рабство до гладіаторських шкіл. За військову здобич у Римі почали будувати Колізей.
В фортеці Ель-Мансура біля Каїру 8 лютого 1250 року армію християн вщент розбили. В полон до мусульман потрапив король Франції Людовик IX з двома братами. Cьомий хрестовий похід закінчився поразкою християн.
За умовами звільнення єгиптянам поверталась Дам’єтту на Сході і король обіцяє ніколи не повертатись до Єгипту. Єгипет залишається осередком ісламу, а Людовік IX за двадцять років йде у Восьмий, останній хрестовий похід, в якому і помирає.