Польща проти будь-яких поступок Росії щодо Криму та Донбасу на переговорах

Головна Сторінка » Польща проти будь-яких поступок Росії щодо Криму та Донбасу на переговорах

Польща попереджає, що США можуть скоїти історичну помилку, якщо під час переговорів щодо припинення війни в Україні визнають російські претензії на Крим та інші окуповані території.

Про це заявив радник польського уряду з питань України Павел Коваль в інтерв’ю для Financial Times.

За словами Коваля, для Польщі та решти країн Центральної Європи перетин червоної лінії буде означати юридичне визнання Росією окупованих територій України. Він наголосив на важливості розрізняти “тимчасові рішення” щодо припинення бойових дій від будь-яких кроків, що можуть призвести до реалізації російських вимог щодо визнання Криму, Донбасу та інших частин України, що, на його думку, стало б фатальною помилкою для міжнародного порядку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Польщі позитивно сприйняли нового міністра закордонних справ України

Коваль підкреслив, що Росія визнала кордони України, включаючи Крим та Донбас, після розпаду Радянського Союзу, і це є основою міжнародного права. Він також зазначив, що гарантії стабільності кордонів у Центральній Європі є ключовими для збереження миру в регіоні, з огляду на історичний досвід.

Попри це, Коваль висловив впевненість, що Дональд Трамп не дозволить Росії отримати контроль над територією України на законодавчому рівні. Він також зазначив, що США не позбавлять українських компаній можливості інвестувати в відновлення України після війни, не надаючи належних безпекових гарантій.

Радник польського уряду висловив критичну думку щодо нинішнього фокусу на коаліційних угодах для забезпечення миру після війни, на його думку, головною метою має бути підтримка України в захисті її території прямо зараз, оскільки Путін продовжує наступ і може затягувати переговори.

Також, коментуючи заяву польського прем’єр-міністра Дональда Туска щодо відмови від участі польських військових у миротворчій місії в Україні, Коваль підтримав цю позицію, наголосивши на необхідності зберегти боєздатність польської армії для захисту своїх кордонів.

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив, що країна не буде направляти війська в Україну.

Рішення не ухвалюватимуть через те, що це може використати російська пропаганда.