Поляки продовжують блокувати кордон. Яка там зараз ситуація – нові фото

Головна Сторінка » Поляки продовжують блокувати кордон. Яка там зараз ситуація – нові фото

Польські фермери продовжують блокувати польсько-український кордон. Окрім автомобільного, 18-20 лютого вони пробували перекрити і залізничний рух.

Що зараз відбувається на кордоні дивіться у фото, зроблені кореспонденткою для Gazeta.ua з пункту пропуску “Краківець-Корчова”.

Блокування кордону є прямою загрозою нацбезпеці України, заявив міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков. У свою чергу віцепрезидент Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України Володимир Балін повідомив, що від такої блокади економіка Польщі втратить значні кошти.

“Бо існують підприємства, які мають великий рівень кооперації між Україною та Польщею. А також ті, які імпортують польські товари для українських споживачів”, – заявив Балін в ефірі телемарафону.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Польщі готують переговори з протестувальниками

Як в умовах блокади виживають на кордоні українські водії, хто їм допомагає та які конкретно вимоги у протестувальників читайте скоро у репортажі Gazeta.ua з Польщі.

Протести польських фермерів розпочалися ще навесні минулого року. У падінні цін на сільгосппродукцію, зокрема і зерно, протестувальники звинуватили дешеве українське збіжжя, яке начебто заполонило ринок. Перші акції змусили офіційний Брюссель прийняти тимчасове рішення про заборону на імпорт українського зерна до Польщі та інших прикордонних країн-членів ЄС. Попри тимчасовість заборони, у Польщі вона досі триває.

Також фермери невдоволені зменшенням обсягів аграрних субсидій з видатків спільного бюджету Євросоюзу. Там пішли на такий крок через зростання витрат на мігрантів, екологію та безпеку. Відповідно протестувальники вважають, що їм стане складніше виробляти більше продукції. Тому ще більше побоюються завезення збіжжя з України, яку вважають конкурентом у сільгоспвиробництві.