Помічник держсекретаря США розповів, чого очікує від саміту НАТО

Головна Сторінка » Помічник держсекретаря США розповів, чого очікує від саміту НАТО

На саміті НАТО у Вашингтоні необхідно підкреслити можливості для повної інтеграції України у західні структури, створити прямий та ефективний міст для членства в Альянсі та обговорити шляхи для успіху України на полі бою.

Про це сказав помічник держсекретаря США у справах Європи та Євразії посол Джеймс ОʼБраєн, передає “Укрінформ”.

“Я думаю, ми побачимо за підсумками саміту НАТО, а потім на зустрічі Європейської політичної спільноти (EPC) через тиждень у Великій Британії можливість відзначити, що Україна повністю інтегрується в західні структури, про прагнення до яких заявили її уряд та народ”, – наголосив він.

Чіткий міст до членства має стати продовженням Україною реалізації запланованих реформ, щоби забезпечити ефективний та незворотний рух до Альянсу. Цей міст має бути “добре освітленим, коротким, прямим і без перешкод”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Саміт НАТО у Вашингтоні буде не таким, як у Вільнюсі. Що зміниться для України

ОʼБраєн паралельно очікує позитивного рішення від ЄС, яке розкриє Україні шлях до членства.

Він додав, що СЩА й інші країни Альянсу хочуть, щоби Україна мала успіх у бойових діях. І зараз час на боці України.

“Ми бачимо, як динаміка на полі бою суттєво змінюється впродовж останніх тижнів. І це буде ще однією темою обговорень на саміті НАТО”,- додав представник Держдепу.

Торік у Вільнюсі відбувся саміт Північноатлантичного альянсу. Україна стане членом НАТО без необхідності плану дій щодо членства, сказано у підсумковому комюніке.

У січні відбулося засідання Ради Україна-НАТО. Генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг заявив про подальше зміцнення оборони України.