У запущеному Міністерством оборони України мобільному застосунку “Резерв+” користувачі продовжують стикатися з низкою проблем.
Величезна кількість неточностей і застарілих даних у реєстрі пов’язана з людським чинником і нерегулярним оновленням даних громадян. Про це у коментарі “Телеграфу” розповіли у пресслужбі Міноборони.
“У першому разі оператори ТЦК внесли неактуальну інформацію або внесли її не повністю. У другому – громадянин не сповіщав ТЦК про зміну місця проживання, народження дітей, вступ на службу тощо. Нагадаємо, що реєстр “Оберіг” взаємодіє з іншими державними реєстрами і має змогу верифікувати інформацію, але це відбувається за запитом, а не автоматично”, – стверджують у Міноборони.
Там також пояснили: якщо дані було внесено з помилками, відвідування ТЦК все одно не уникнути.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зламати Резерв+ неможливо – Міністерство оборони
Викликає критику й обмежений стартовий функціонал застосунку “Резерв+”. Зараз через додаток можна змінити лише контактні дані згідно з новим законом, що набув чинності 18 травня. Проте користувачі очікували можливості оновлення всіх персональних відомостей. Після оновлення інформації у “Резерв+” військовозобов’язаний може переглянути дані про себе в реєстрі “Оберіг”.
“Зараз ця інформація має виключно інформативний характер, але впродовж найближчих тижнів, коли буде реалізовано QR-код, вона стане військово-обліковим документом з такою ж юридичною силою, як і військовий квиток чи приписне свідоцтво”, – зазначили у Міноборони.
У перші години запуску застосунок зіткнувся з великим навантаженням. Користувачі масово скаржилися на неможливість зайти до “Резерв+”. У пресслужбі Міноборони пояснили, що були моменти пікового навантаження, коли водночас сотні тисяч громадян намагались авторизуватися у “Резерв+”.
Зараз команда працює над інструментами швидкого опрацювання заявок та актуалізації інформації в реєстрі. Щоб прискорити опрацювання неточностей та актуалізацію даних, чоловікам радять звернутися саме до ТЦК й оновити інформацію про себе.
18 травня набув чинності закон про мобілізацію. До 16 липня усім військовозобов’язаним, призовникам та резервістам віком від 18 до 60 років необхідно оновити свої дані через застосунок Резерв+, у ЦНАПі чи в ТЦК, повідомило Міноборони.
Через застосунок Резерв+ дані оновили понад 1,1 млн військовозобов’язаних.