fbpx

Порошенко закликає повернути закупівлі харчів для ЗСУ через Prozorro

Головна Сторінка » Порошенко закликає повернути закупівлі харчів для ЗСУ через Prozorro

Петро Порошенко під час поїздки на східний фронт закликав повернути закупівлі харчового забезпечення для ЗСУ через систему Prozorro й відновити право командирів відмовлятися від продуктів, якщо вони неналежної якості або надто дорогі.

П’ятий президент нагадав, що якісна реформа харчування в армії була проведена після 2014 року, однак зараз чимало прогресивних новацій у закупівлях для ЗСУ скасовані.

“Хочу нагадати, що саме наша команда провела в ЗСУ у 20142015 роках реформу харчового забезпечення. У 20072008 роках була зруйнована система харчового забезпечення, передали це на відкуп аутсорсингу, і нам довелося відновлювати систему харчового забезпечення, збільшивши рівень із 17 гривень до 80”, зауважив п’ятий президент.

“У чому був ключовий елемент? Командир частини мав можливість відмовитися, якщо якість була погана, якщо вартість харчів була висока і якщо солдатам не вистачає, бо харчі дорогі. Право командира було скасовано. Я вимагаю, щоб ми відновили право, коли командир буде мати можливість відмовитися від неякісної або дуже дорогої їжі. Це найкращий контролер, бо командир є батьком для воїнів, батьком для солдатів”, переконаний Порошенко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Саміт Україна – ЄС має стати самітом нашого європейського майбутнього: Порошенко

“Чому скасували запроваджену нами систему Prozorro при закупівлі усіх товарів військового призначення, крім держоборонзамовлення? Треба негайно відновити дію системи Prozorro для того, щоб кожен солдат чи волонтер мав можливість перевірити, скільки ж коштують ті яйця чи сім гривень, чи 17. І припинити навіть розмови про будь-які зловживання”, вважає Порошенко.

“А ті, хто винен у зловживаннях, мають бути не звільнені, а потрапити у в’язницю”, наголошує Петро Порошенко.

П’ятий президент з волонтерами ГО “Справа Громад” привіз черговий великий вантаж доя кількох бригад, які воюють на східному фронті. Це вантажівки DAF, спеціально обладнаний кунг доя управління комплексом БПЛА Poseidon, “Старлінки”, потужні генератори, автомобільні шини, пральні машини, а також хімічні грілки. Загальна сума цієї партії допомоги перевищує 9 млн грн. Кошти збирають волонтери, Фонд Порошенка традиційно подвоює зібрану суму.

Generated by Feedzy