fbpx

Аналітики підрахували у скільки обійдеться “закриття неба” над Україною літаками F-16

Головна Сторінка » Аналітики підрахували у скільки обійдеться “закриття неба” над Україною літаками F-16

П’ять авіаційних бригад для повноцінного захисту неба України, а йдеться про 180 сучасних винищувачів, обійдеться орієнтовно в $29,25 млрд.

А з літаками ДРЛВ і повітряними танкерами йдеться про $32,3 млрд. Такі підрахування наводять аналітики Defence Express.

“З огляду на те, що одна ескадрилья це 12 машин, загалом має ітися про 180 літаків. І це доволі значний показник. Він наближений до розміру винищувальної ланки деяких найбільших країн НАТО”, ідеться у повідомленні.

Якщо рахувати у F-16 у сучасній версії Block 70/72, то один такий літак з відповідним комплектом озброєння коштує зараз $162,5 млн, на прикладі контракту з Болгарією. Тобто 180 машин потягнуть на $29,25 млрд.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чим особливі літаки F-16, які хоче отримати Україна: Ігнат пояснив

Також до п’яти авіаційних бригад необхідно додати важливий компонент їхньої бойової ефективності літаки ДРЛВ.

“Про E-3 Sentry AWACS й говорити не варто, але такі машини, як GlobalEye від Saab, реалістичніші. Хоча й він коштує для самої Швеції близько $355,5 млн за один літак, про що свідчить контракт за 2022 рік від шведських повітряних сил. Ще п’ять GlobalEye $1,77 млрд.

Не варто забувати й про повітряні танкери. На ринку такі літаки, як-от Airbus A330 MRTT, коштують десь $330 млн. Тобто за п’ять таких машин ще $1,3 млрд.

“Загалом виходить $32,3 млрд, якщо говорити про 180 F-16 Block 70/72, а також по п’ять літаків ДРЛВ GlobalEye й танкерів Airbus A330 MRTT. Хоча треба враховувати, що це загальна вартість разом з озброєнням, навчанням і всіма іншими супутніми послугами”, підкреслюють аналітики.

У Повітряних Силах України оголосили реальну потребу у багатофункціональних винищувачах, які зможуть забезпечити охорону повітряного простору України.

Речник Повітряних сил Юрій Ігнат в ефірі національного телемарафону повідомив, що для надійного захисту мову необхідно вести про щонайменше 5 бригад, у кожній три ескадрильї це була б така кількість літаків, яка зможе забезпечити охорону повітряного простору разом з системами ППО такої величезної держави як Україна.

Generated by Feedzy