Пошукова система Google змінила алгоритм ранжування сайтів

Головна Сторінка » Пошукова система Google змінила алгоритм ранжування сайтів

З недавнього часу пошукова система Google суттєво змінила алгоритм ранжування сайтів. На даний момент основний акцент робиться не тільки на унікальність, але і на корисність, а також релевантність представленої на сайті інформації. Це цілком логічно, адже чим корисніший для відвідувачів контент сайту, тим більше буде повторних відвідувань, що характеризується загальним залученням цільової аудиторії.

Однак погано написаний текст з явно вираженою SEO специфікою, а тим більше невідповідність тематики статті запитам, що найчастіше трапляються в ній, може істотно знизити рейтинг сайту. Варто зазначити, що SEO оптимізація сайту якраз розрахована на унікальність контенту. Проте перелік її можливостей не обмежується лише інформаційно-комерційними статтями. Сюди також входять різноманітні кейси, мануали, огляди та інші текстові матеріали. Для підвищення рейтингу рекомендується використовувати в текстових матеріалах й інші інформаційні формати:

Фотографії та мальовані зображення;
Інтерактивні карти та калькулятори;
Відеоролики;
Схеми, діаграми та інші види інфографіки.

ВАЖЛИВО! Під час ранжування сайтів Google найбільш прихильно ставляться до матеріалів, які відвідувач дочитує (перегортає) до кінця, а також рекомендує їх іншим користувачам на сторонніх ресурсах.

E-A-T основний принцип оптимізації сайту для Google

E-A-T це абревіатура, прийнята в алгоритмі ранжирування Google для визначення експертності, авторитетності та достовірності контенту, представленого на сайті. Це особливо стосується вузькоспеціалізованих тем. Наприклад, медичні, юридичні чи технічні тексти мають бути написані лікарями, юристами чи дипломованими інженерами.

ВАЖЛИВО! Google залишає за собою право запитати свідоцтво, яке підтверджує спеціальність або кваліфікацію автора статті на будь-якому сайті, який він ранжує.

Щоб контент на сайті відповідав вимогам E-A-T, необхідно виконати такі дії:

У розділі “Про компанію” вказати всю інформацію не тільки про рід діяльності фірми, а й про персонал, освіту та кваліфікацію;
Зробити на сайті можливість додавання відгуків. Google перевіряє реальність наявних відгуків за декількома параметрами;
Хороша репутація компанії, виражена у позитивних відгуках на сторонніх ресурсах, істотно підвищує її рейтинг, зокрема у пошукових системах;
Збільшувати обсяг посилань із трастових ресурсів. Однак при цьому вибирати не універсальні чи рекламні, а тематичні релевантні;
В обов’язковому порядку треба вказувати всю необхідну інформацію про авторів статей та їх асесорів: спеціалізацію, досвід тощо.

Що таке сайти YMYL і чому Google ставиться до них суворо

YMYL – ще одне скорочення, прийняте в Google, що описує сайти з погляду їхнього впливу на здоров’я або фінансове благополуччя відвідувача. До таких ресурсів пошуковик відносить сайти наступних тематик:

Здоров’я, як такі, що розповідають про симптоми хвороби, так і ті, що рекламують лікарські препарати;
Фінанси, у тому числі ресурси про заробіток грошей, оподаткування, бухгалтерські послуги, інвестування тощо;
Покупки всі типи інтернет-магазинів та будь-які способи електронної комерції;
Стрічки новин насамперед ті, які відображають інформацію про бізнес, політичну ситуацію та наукові досягнення;
Державні та муніципальні ресурси, де надається доступ до різних послуг, а також відображається інформація про соціальні зміни, наприклад, голосування;
Інші ресурси, які можуть мати ключовий вплив на різні аспекти життя: пошук роботи, вибір навчального закладу тощо.

Замовити просування сайту з урахуванням YMYL можна на сайті embo.com.ua