fbpx

Підстави законності перевірки COVID-сертифікатів висловив МОЗ

Підстави законності перевірки COVID-сертифікатів висловив МОЗ

Відомості, які містить COVID-сертифікат, не містить даних про стан здоров’я вакцинованої особи, тому його пред’явлення для перевірки не порушує лікарську таємницю.

Про це повідомляє прес-служба МОЗ.

“Тобто медична таємниця містить звернення до лікаря чи діагноз, а в документах про вакцинацію цих жодних відомостей немає. Таким чином, правоохоронці під час перевірок дотримання карантинних правил можуть вимагати у громадян пред’явити COVID-сертифікат, не порушуючи при цьому закон”, – йдеться в повідомленні.

Також чинні карантинні норми встановлюють вимоги до “червоного” рівня епіднебезпеки, при введені якого право працювати мають громадські заклади, де 100% персоналу та відвідувачів вакциновані або мають негативний тест на COVID-19. Тобто у вказаних закладах вже йдеться про можливість перевірки документу про щеплення або негативного тесту на COVID-19.

“Для того, щоб обмеження жовтого чи червоних рівнів не стосувались громадських закладів чи масових заходів, співробітники чи організатор мають перевірити відповідні документи у відвідувачів”, – йдеться в повідомленні.