Російська загарбницька війна загрожує не лише народу України, а й кожному європейцю.
Тому Європейський Союз виконає своє зобов’язання стосовно повернення Україні справедливого і тривалого миру. Про це на дебатах у рамках 79-ї сесії Генасамблеї ООН заявив президент Європейської Ради Шарль Мішель.
Він підкреслив, що постійний член Ради Безпеки ООН розпочав злочинну та неспровоковану війну в Україні. Президент Євроради назвав це показовою “спробою насадити своє право, використовуючи силу, замість того, щоб скористатися силою права”.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: США і ЄС відреагували на ядерні заяви Путіна
“Ця війна є прямою загрозою для народу України та для кожного з нас. Європейський Союз підтримав Україну, і буде продовжувати підтримувати Україну так довго, як це буде необхідним. Ми виконаємо нашу обіцянку свободи й солідарності. Ми зобов’язалися досягти справедливого та тривалого миру, як це прописано у Статуті ООН”, – сказав Мішель.
За його словами, злочин є злочином, де б і ким він би не був скоєний. Саме тому ЄС захищає універсальне міжнародне право в усьому світі.
Він також згадав Іран, що зі своїми проксі-угрупованнями підживлює конфлікти на Близькому Сході та звинуватив Тегеран у підтримці війни проти України.
“Ми маємо зробити висновки з цієї ситуації. Іран та Росія використовують одну й ту саму схему: ядерна загроза, імперіалістичні амбіції, підтримка терористичних груп, – і все це для дестабілізації сусідніх країн та решти світу”, – зазначив Мішель.
Президент Євроради також закликав Китай скористатися своїм впливом на Росію, щоб зупинити війну проти України і забезпечити повагу до Статуту ООН. Він назвав КНР “ключовим партнером, який може допомогти подолати глобальні виклики, зменшити ризики та диверсифікувати шляхи постачання”.
“Як ми знаємо, залежність від одного постачальника переростає у вразливість та призводить до конфліктів. Ми також закликаємо Китай не підтримувати Росію, прямо або опосередковано, в її злочинній війні проти України. Натомість Китай має скористатися своїм впливом, щоб забезпечити повагу до Статуту ООН”, – додав Мішель.
Європейський Союз ухвалив рішення не передавати Україні 5 млрд євро, отриманих від інвестування заморожених російських активів протягом 2022-2023 років.
Ці кошти залишаться у брюссельському депозитарії цінних паперів Euroclear як запобіжний захід на випадок судових позовів з боку Кремля.