fbpx

Потребує негайної допомоги: бойовики знущаються над полоненим українським військовим

Головна Сторінка » Потребує негайної допомоги: бойовики знущаються над полоненим українським військовим

Український військовослужбовець Павло Корсун, якого бойовики утримують в полоні у Макіївській виправній колонії № 32, має серйозні проблеми зі здоров’ям.

Представники окупаційної адміністрації РФ в ОРДЛО не дозволяють рідним відвідувати Павла, тому невідомо, чи надається йому потрібна медична допомога. Про це повідомила уповноважена ВРУ з прав людини Людмила Денісова.

“Павло має хронічне захворювання двосторонній гнійний гайморит, який в будь-який момент може спричинити запалення мозкової оболонки і навіть абсцес головного мозку, а також стати джерелом генералізованої інфекції. Крім того, у нього діагностовано міокардит та ураження нирок”, – сказано в повідомленні.

Такі дії стосовно Павла Корсуна є порушеннями як українського законодавства, так і норм міжнародного права, в тому числі Женевських Конвенцій.

“Звертаюся до керівництва МКЧХ в Україні терміново здійснити візит до Павла Корсуна, сприяти його негайній госпіталізації та забезпечити кваліфікованою медичною допомогою. Прошу координатора від ОБСЄ в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Шарлотту Реландер особисто втрутитись задля надання відповідної допомоги”, – заявила Денісова.

Павло Корсун – старший солдат 53-ї окремої механізованої бригади Збройних сил України, з 31 травня 2016 року ніс військову службу в зоні збройного конфлікту в Донецькій та Луганській областях. 22 травня 2019 року його та ще сімох військовослужбовців під час виконання завдання було незаконно затримано в районі населеного пункту Новотроїцьке Волноваського району Донецької області під час перетину контрольно-пропускного пункту “Березове-2”.

П’ятьох із них – Олександра Геймура, Кіма Дуванова, Бориса Пундора, Максима Горяєва, Віктора Шайду звільнили в рамках обміну. Роман Безпалий до свого звільнення не дожив. У жовтні 2019 року окупаційна адміністрація повідомила, що під арештом він нібито наклав на себе руки. У незаконному полоні залишилися Павло Корсун і Юрій Гордейчук. У червні 2019 року Павла Корсуна було засуджено так званим “Верховним судом” в ОРДО до 17 років позбавлення волі за нібито “диверсійну діяльність”.