fbpx

З 1 січня в Україні зростуть податки

Головна Сторінка » З 1 січня в Україні зростуть податки

З 1 січня в Україні набирає чинності закон про підвищення податків.

Документ №5600 стосується як підприємств, так громадян України. За даними Міністерства фінансів, прийняття цього законопроекту дозволить зібрати у держбюджет у 2022 році додатково 30 млрд грн податків.

Податки на громадян

Документ вводить мінімальне податкове зобов’язання щодо земельної ділянки. Якщо оцінка землі складе стандартні для України 28 тисяч гривень за гектар, мінімальне зобов’язання складатиме 1,4 тисячі гривень за гектар на рік.

На доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції на суму, що перевищує 12 розмірів мінімальної заробітної плати (6500 гривень), встановлюється 18%-й податок.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В столиці підвищать тарифи на водопостачання і водовідведення

Закон передбачає зменшення мінімальної площі землі фермерського господарства, що дає право переходу на спрощену систему оподаткування з 2 гектарів до 0,5 гектара.

З платників єдиного податку документ виключає чотири групи платників, основним видом діяльності яких є розведення свійської птиці (крім курей).

Податки на нерухомість

Дохід, отриманий від продажу протягом року другого об’єкта нерухомості, оподатковується за ставкою 5%, третього і наступних об’єктів нерухомості – за ставкою 18%.

Акцизи на алкоголь

Акцизи на спирт в алкогольних напоях, фактична міцність яких перевищує 22 відсотки об’ємних одиниць етилового спирту, збільшують на 5% до 133,31 гривень за 1 літр 100-відсоткового спирту.

Податки на бізнес

Документ встановлює обмеження у праві виїзду керівника юридичної особи-боржника за кордон.

Законом передбачає і встановлення обмеження у праві виїзду керівників юридичних осіб або постійних представництв нерезидентів – боржників за межі України у разі невиконання податкового обов’язку.

Крім цього, підвищуються ставки екологічного податку, рентної плати за користування надрами.

2021 року економіка України поступово оговтувалася після коронакризи. Нацбанк прогнозує зростання до 3,1%, а на 2022 рік закладає 3,8%. Інфляція становить понад 10%, а наступного року планується зниження до 5%. Серед найбільших ризиків економісти називають зростання цін на енергоносії та військову загрозу з боку Росії.

Gazeta.ua пригадала, чим запам’ятався українцям рік, що минає.