Повернення 30 тис. грн військовим: Залужний та Резніков просять Раду зачекати

Головна Сторінка » Повернення 30 тис. грн військовим: Залужний та Резніков просять Раду зачекати

Головнокомандувач Збройних сил Валерій Залужний і міністр оборони Олексій Резніков просять Верховну Раду відкласти розгляд законопроєкту №8312 із поправкою про повернення бойових доплат військовим у розмірі 30 тис. грн.

Відповідний лист вони надіслали до парламенту. Про це повідомив голова парламентської фракції “Слуга народу” Давид Арахамія в Telegram 2 травня.

Окрім Резнікова та Залужного, лист підписали голови Міністерства внутрішніх справ, Генштабу, Держприкордонслужби, Служби безпеки України й Нацгвардії.

Лідери силового блоку вважають, що:

правка, за яку проголосували, не розв’язує питання, пов’язані з грошовою винагородою, зокрема, строковиків і курсантів;
її текст не враховує особливостей проходження служби в різних регіонах і виконання завдань різного ступеня складності;
система оплати праці має бути справедливою й забезпеченою бюджетним фінансуванням, а “не просто бути на папері”;
популізм у цьому питанні може мати “дуже негативні наслідки й викликати розчарування”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Повернення доплат військовим: в МВФ назвали головний ризик для бюджету

Автори листа пропонують розробити нові законодавчі норми щодо оплати праці в армії “більш диференційовано і, головне, із залученням командування та представників сектору нацбезпеки і оборони”.

Створена для цього робоча група із представників Ради, Кабміну, Генштабу до кінця травня може запропонувати законопроєкт, який урегулює це питання.

“Поділяємо такий підхід і вважаємо, що питання військових не можна вирішувати без участі самих військових. Тому будемо пропонувати відкласти розгляд постанови №8312-П”, додав Арахамія.

10 квітня Верховна Рада проголосувала за повернення військовим доплати в розмірі 30 тис. грн.

Однак згодом внесли постанову, яка блокує повернення доплат у 30 тис. грн військовослужбовцям, поліцейським і посадовим особам служби цивільного захисту. Постанову вніс народний депутат від партії “Голос” Володимир Цабаль.

Водночас нардеп Олексій Гончаренко заявив, що у “Голосі” стався розкол, і більшу частину депутатів нібито “купив” Офіс президента.