Колишній міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба вважає малоймовірним повне закінчення війни у 2026 році, проте припускає можливість досягнення домовленостей щодо припинення вогню.
На його думку, такий сценарій можливий лише за умови виникнення в сторін конфлікту специфічної комбінації позитивних та негативних мотивацій, яка наразі відсутня. Про це ексголова МЗС заявив в інтерв’ю УП.
“Війну у 2026 році закінчити – ні. Припинити вогонь – є шанс”, – сказав Кулеба, відповідаючи на запитання про ймовірність завершення бойових дій у цей період.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кулеба приїхав в Офіс президента і поспілкувався із Зеленським
Він пояснив, що режим припинення вогню не означатиме миттєвого настання повної тиші, а радше змінить характер протистояння. “Ми ж бачимо, нещодавно ця історія з дронами, начебто українськими дронами, які атакують резиденцію Путіна на Валдаї. Ну, оце ж так буде працювати режим припинення вогню”, – зазначив дипломат.
За словами Кулеби, будь-яка війна зупиняється лише тоді, коли у всіх сторін з’являється для цього відповідна мотивація, яку він розділив на два типи: позитивну та негативну.
“Позитивна мотивація – я досяг в принципі того, що хотів, мені цього наразі достатньо, зупиняємося. Негативна мотивація – це тиск партнерів, внутрішні труднощі, коли я вже не можу, мені треба зробити паузу, почистити пір’ячко або скинути тиск партнера, який змушує мене це робити”, – наголосив ексміністр.
Як приклад, він навів ситуацію на Близькому Сході, зазначивши, що перемир’я між Ізраїлем і ХАМАС є сукупністю саме цих двох факторів. Водночас Кулеба констатував, що в контексті російсько-української війни на сьогодні немає комбінацій цих мотивацій.
Для України критично важливо, щоб підтримка міжнародних партнерів залишалася стабільною і передбачуваною, зокрема, у сфері оборонної допомоги та посилення протиповітряної оборони, заявив Зеленський.
Майже щодня в Україні існує загроза життю людей через російські атаки із застосуванням різних типів озброєння. Тільки за тиждень Росія випустила по території України понад 1070 керованих авіаційних бомб, майже тисячу ударних дронів і шість ракет.