Навіть заброньованим особам можуть надходити повістки. Ігнорування повістки може призвести до адміністративної відповідальності.
Наявність відстрочки або бронювання не звільняє від обов’язку прибути до ТЦК, розповіла заступниця начальника РТЦК та СП у місті Києві майор Лариса Козак під час пресконференції.
“Повістки генеруються і надсилаються через портал Укрпошта, з використанням Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів”, – пояснила вона.
Ті надходять без визначення наявності відстрочки або наявності бронювання. Ігнорування повістки може призвести до адміністративної відповідальності.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ухилянти тиждень блукали засніженим високогір’ям у пошуках румунського кордону
“І знову ж таки наявність відстрочки або наявність бронювання не звільняє військовозобов’язаних громадянина від обов’язку прибути до районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Ця норма є прямої дії і вона закріплена у статті 22 Закону України Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію. Громадяни прибувають у час, місце і строк, зазначений у повістці. Тому навіть наявність бронювання або відстрочки не звільняє громадянина від обов’язку”, – зазначила Козак.
Президент Володимир Зеленський запропонував продовжити дію воєнного стану та мобілізації ще на 90 діб. Він вніс до Верховної Ради відповідні законопроєкти про затвердження його указів щодо продовження в Україні строку дії воєнного стану та проведення загальної мобілізації. За рішення має проголосувати Рада.