fbpx

Позбавлення Бойка звання Героя: Уряд ухвалив відповідний законопроєкт

Головна Сторінка » Позбавлення Бойка звання Героя: Уряд ухвалив відповідний законопроєкт

Кабінет міністрів схвалив проєкт закону про позбавлення державних нагород.

Він передбачає позбавлення нагород у випадку, якщо людина потрапила під санкції, передбаченої підпунктом 24 частини першої статті 4 Закону України “Про санкції”. Про це повідомив представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук.

Також причиною для позбавлення нагород є вчинення особливо тяжкого злочину.

На сайті президента петиція щодо позбавлення нардепа Юрія Бойка звання Героя України набрала 25 тис. голосів. Його не можна позбавити статусу через колізію чинного законодавства, написав прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шмигаль не знайшов підстав, щоб забрати в екслідера ОПЗЖ Героя

“Тому ще в грудні я доручив Мін’юсту і першій віцепрем’єрці напрацювати зміни до законодавства. Це доручення виконано, і сьогодні Уряд схвалив відповідний проєкт закону. Він передбачає, що накладення санкцій на особу дає підстави для позбавлення її державних нагород”, повідомив він.

Уряд дав робочій групі доручення повторно розглянути питання щодо позбавлення Бойка звання Героя України та винести пропозиції на розгляд РНБО.

Торік у листопаді петиція щодо Бойка назбирала понад 25 тис. голосів. Після цього президент звернувся до прем’єра.

Юрій Бойко потрапив у Верховну Раду дев’ятого скликання за першим номером у списку ОПЗЖ. До цього був нардепом від “Опозиційного блоку” і Партії регіонів. Був віце-прем’єром в уряді Азарова.

У 2019 році на той час кандидат у президенти Бойко разом із очільником політради ОПЗЖ Віктором Медведчуком зустрічалися у Москві із прем’єр-міністром РФ Дмитром Медведєвим і головою правління Газпрому Олексієм Міллером.

Торік нардепи з ОПЗЖ створили групу “Платформа за життя та мир”, її очолив Бойко. Фракцію розпустили. Також створили другу групу “Відновлення України”.

Generated by Feedzy