Спокійний нічний сон – це те, що потрібно кожній людині. На його якість впливає харчування.
Воно не завжди буває корисним, а тому негативно впливає на якість сну, пише realsimple.
Є продукти. яких треба уникати за дві години до сну, каже дієтолог Крістен Карлі.
“Якщо ви бажаєте спокійно виспатися, уникайте таких продуктів, перш ніж вимкнути світло”, – радить Крістен Карлі.
Вісім найгірших продуктів, які варто їсти перед сном
Чай
Хоча це може здатися безглуздим, деякі можуть не усвідомлювати, що кофеїн у післяобідньому чаї може бути тим, що не дає спати вночі. Хоча в ньому може бути на 50-70% менше кофеїну, ніж у каві, це все одно впливає, особливо на тих, хто чутливий до нього.
“Кофеїн є добре відомим руйнівником сну, оскільки він блокує рецептори аденозину в мозку, запобігаючи появі сонливості”, – каже Крістен Карлі.
Замість цього краще випити теплу чашку улюбленого чаю без кофеїну або якийсь заспокійливий.
Шоколад
Хоча шоколад – це те, чого багато з нас жадають пізно ввечері, якщо ви постійно насолоджуєтеся ним перед сном, це може бути причиною безсоння. Це пов’язано з тим, що це ласощі мають багато кофеїну та доданого цукру у складі.
“Цукор – це ще одна поживна речовина, яка може негативно вплинути на сон, оскільки може викликати коливання рівня цукру в крові, що призводить до підвищеного збудження та труднощів із засинанням”, – пояснює Карлі.
Водночас шоколад все ж можна вживати, якщо ви з’їсте його за декілька годин до сну, а не одразу перед цим.
Газовані напої
З цієї ж причини не варто пити газовані напої. Однак, навіть якщо вони не мають кофеїну та цукру у складі, бульбашки повітря у цьому напої можуть призвести до газоутворення, здуття живота та загального дискомфорту в шлунку – все це може змушувати вас крутитися в ліжку.
Сир
Цей продукт може заважати здоровому сну одразу з кількох причин. У одних він може викликати дискомфорт у травленні, у інших – симптоми кислотного рефлюксу, а в деяких сортах (особливо витриманих сирах) може бути багато тираміну, який заважає сну.
“Тирамін, амінокислота, що міститься у витриманих і ферментованих продуктах , може викликати вивільнення норадреналіну – стимулятора мозку, який не дає вам спати”, – пояснює експерт.
Цитрусові
Говорячи про кислотний рефлюкс, цитрусові також можуть сприяти порушенню здорового сну, завдяки високому вмісту кислоти. Крім того, лимон, лайм, апельсин і грейпфрут, також можуть діяти як природні діуретики.
Діуретики – це речовини, які спонукають організм до сечовипускання, що призводить до багаторазових відвідувань туалету протягом ночі. Фрукти з низьким вмістом кислоти, такі як банани, манго та груші, є чудовою заміною.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Який фрукт з’їсти на ніч, якщо мучить безсоння
Алкоголь
Хоча існує стереотип, що невелика кількість алкоголю може розслабити вас після важкого робочого дня і допоможе заснути, це хибне твердження. Насправді такі напої не дають вам заснути. Певні види алкоголю містять тирамін, всі різновиди якого перешкоджають здоровому сну.
Гострі страви
Хоча гостра їжа має кілька помітних переваг для здоров’я, спокійний сон не є однією з них. Це пов’язано з тим, що така їжа може спричинити розлад травлення, потенційно призводячи до симптомів печії та кислотного рефлюксу, які часто заважають нормальному сну. Якщо з будь-якої причини вам доводиться їсти пізню вечерю, оберіть страви, в яких не буде забагато спецій.
Морозиво
У літній період перед сном часто хочеться морозива, однак високий вміст насичених жирів у його складі може заважати вам відпочити. Дослідження 2015 року показало, що чоловіки, які споживали більше насичених жирів, демонстрували сильніші симптоми безсоння порівняно з тими, хто цього не робив. Крім того, молочні продукти з високим вмістом жиру можуть викликати розлад шлунку та кислотний рефлюкс.
Якщо є потреба добре виспатися, варто переглянути своє харчування у вечірній час. Велика кількість шоколаду насичена кофеїном, стимулятором, який міститься в таких напоях, як кава та чай, які не дають спати.
Не бажано їсти сир перед сном. Цю комфортну закуску вважають однією з найгірших для вживання перед сном. також солодкі продукти, такі як морозиво та солодощі, спершу викликають стрибки рівня цукру в крові, який потім падає, коли ви спите.