fbpx

Позиція Китаю щодо війни в Україні ‒ у США заявили про тривожні тенденції

Головна Сторінка » Позиція Китаю щодо війни в Україні ‒ у США заявили про тривожні тенденції

Хоча Китай публічно називає себе прихильником миру, він водночас дедалі ближче підходить до рішення про надання летальної військової допомоги Росії.

Нещодавно американці почали помічати “тривожні тенденції” у відносинах Китаю і Росії. Про це, посилаючись на офіційних осіб США, знайомих з даними розвідки, повідомляє CNN.

“Є ознаки того, що Пекін хоче “підкрастися до межі” надання смертоносної військової допомоги Росії, не будучи спійманим”, сказали джерела видання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Це останнє, чого хоче Сі” Байден зробив неочікувану заяву про президента Китаю

Державний секретар США Ентоні Блінкен порушив це питання на зустрічі зі своїм китайським колегою Ван Ї в кулуарах Мюнхенської конференції з безпеки.

“Держсекретар досить різко попередив про наслідки надання Китаєм матеріальної підтримки Росії або допомоги РФ в систематичному ухилянні від санкцій”, ‒ заявили в Держдепартаменті США.

При цьому в Білому домі підкреслюють, що поставки китайської зброї в Росію “лише винагородять агресію, продовжать вбивства і ще більше підірвуть порядок, заснований на правилах”.

“Ми дуже ясно дали їм зрозуміти, що це створить серйозну проблему для нас і в наших відносинах”, ‒ прокоментував ситуацію Блінкен.

Лідер Китаю Сі Цзіньпін збирається 24 лютого, у річницю початку російської війни проти України, виступити з “мирною промовою”. Про це розповів міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні після зустрічі з головним дипломатом Китаю Ван Ї.

Сполучені Штати Америки захищатимуть себе, якщо Китай загрожуватиме їхньому суверенітету. Про це заявив американський президент Джо Байден під час звернення до Конгресу 8 лютого.

Generated by Feedzy