Президент анонсував мирний саміт влітку

Головна Сторінка » Президент анонсував мирний саміт влітку

Президент Володимир Зеленський пропонує у липні провести саміт “формули миру”.

Це буде “самітом усіх, хто поважає чесність” і хоче закінчити війну в Україні. Про це голова держави сказав під час виступу на одній із сесій в межах саміту Великої сімки в Японії 21 травня.

“Скоро 500 днів повномасштабної війни, вже в липні це буде. І це символічний проміжок часу, хороший місяць, щоб зібрати саміт формули миру саміт світової більшості”, повідомив президент.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський провів переговори з Байденом

Він наголосив, що переговори з Росією мають відбуватися виключно на основі запропонованої Україною “формули миру”, тому що Україні потрібен сталий мир, а не перемир’я.

“До 24 лютого (2022 року. Gazeta.ua) Україна провела з Росією понад 180 раундів переговорів 183 у різних форматах щодо припинення агресії. У тих переговорах були поважні міжнародні посередники, і вони бачили, що Росія не шукає миру. Перемир’я не працювало. Воно тривало сім років, і за цей час загинули тисячі людей”, сказав Зеленський.

Він вважає, що Росія і зараз не бажає миру і змусити її до нього можна тільки силою.

“Зараз нічого не змінилось, окрім того, що ми, захищаючись, значно послабили Росію. Зараз вона відверто шукає заморозки війни. Не заради спокою, а заради того, щоб виграти трохи часу, наростити сили й ударити знову”, сказав Зеленський.

У жовтні торік Володимир Зеленський озвучив лідерам країн “Групи семи” (G7) “формулу миру” для подолання російської загрози.

У лютому 2023-го Генеральна Асамблея ООН переважною більшістю голосів схвалила проєкт резолюції, який інкорпорує ключові положення запропонованої Україною “формули миру”.

Росія не вестиме переговори на основі “формули миру” Зеленського, заявив міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров.