Президент Чехії зробив потужну заяву про допомогу Україні

Головна Сторінка » Президент Чехії зробив потужну заяву про допомогу Україні

Першу партію допомоги Києву у 180 тис. боєприпасів, закуплених у рамках чеської ініціативи, можуть доправити в Україну вже у червні.

Надалі заплановані поставки значно більших об’ємів, заявив президент Чехії Петр Павел, повідомляє ARD.

“Чим більше сторін знають про ініціативу із закупівлі боєприпасів, тим більша виникає конкуренція. З одного боку, слід говорити про ініціативу, щоб заручитися підтримкою інших країн, однак з іншого боку, ми також розкрили свої карти, чим, зараз користується Росія. Це ще одна причина, чому ініціатива просувається не так швидко, як нам би хотілося. Разом із нашим прем’єром Петром Фіалою я припускаю, що перші 180 тис. одиниць боєприпасів, будуть доставлені у червні. Уже є контракти на подальшу шестизначну кількість снарядів”, – сказав він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чехія зібрала коштів на 500 тис. артилерійських снарядів для ЗСУ

Президент Чехії додав, що з початку повномасштабного вторгнення Україна зіткнулася з надзвичайними труднощами і продемонструвала неабияку стійкість.

“Росія набагато сильніша за Україну, а Захід підтримує Україну технічно і фінансово. Однак, ми наближаємося до того моменту, коли людські ресурси та підтримка серед українського населення, дедалі більше ставатимуть обмежуючими факторами. У цій ситуації, – і я вже давно про це кажу, – важливо всіляко підтримувати Україну, щоб вона могла дати зрозуміти російському агресору, що немає сенсу продовжувати війн”, – підкреслив політик.

Росія не досягне жодних подальших військових успіхів, переконаний чеський лідер.

“Тому що доки у РФ є хоч якась надія на успіх, в неї немає жодних підстав вести мирні переговори”, – наголосив Павел.

Україні можуть передати вдвічі більше снарядів у рамках ініціативи Чехії. Йдеться про 1,5 млн боєприпасів для артилерії, заявляв раніше міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський.