Президент підтримав створення водневої бомби

Головна Сторінка » Президент підтримав створення водневої бомби

31 січня 1950-го президент США Гаррі Трумен публічно оголосив про рішення підтримати розробку водневої бомби – зброї в сотні разів могутнішої за атомні бомби, скинуті на Японію під час Другої світової війни.

П’ять місяців перед цим США втратили ядерну перевагу, коли СРСР успішно випробував атомну бомбу. Через кілька тижнів після цього британська і американська розвідки дійшли висновку, що народжений в Німеччині вчений Клаус Фукс, який займався ядерною програмою США, був радянським шпигуном, і передав СРСР необхідні дані.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Військові США загубили водневу бомбу

Те, що СРСР тепер знав усе, що американці робили для створення водневої бомби, спонукали Трумена схвалити потужне фінансування гонки за створення першої в світі “супербомби”.

1 листопада 1952-го на Маршаллових островах в Тихому океані США успішно підірвали першу в світі водневу бомбу. Термоядерний пристрій потужністю 10,4 мегатонни миттєво випарував острів і залишив по собі кратер завширшки більше 1,5 км. Неймовірна вибухова сила була також очевидна з величезної грибовидної хмари. За 90 секунд хмара піднялася на висоту 17,4 км і увійшла в стратосферу. Через 1 хв досягла 33 км заввишки. Врешті, стабілізувалася на висоті 36,6 км. Через півгодини після випробування гриб розтягнувся на 97 км.

Через 3 роки, 22 листопада 1955-го, СРСР підірвав свою першу водневу бомбу за тим же принципом радіаційної імплозії. Обидві наддержави тепер володіли “пекельною бомбою”, як її називали американці, і світ вперше в історії виявився під загрозою термоядерної війни.