Президентка Грузії запропонувала випустити Саакашвілі з в’язниці

Головна Сторінка » Президентка Грузії запропонувала випустити Саакашвілі з в’язниці

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі запропонувала випустити колишнього грузинського лідера Міхеіла Саакашвілі з в’язниці з електронним браслетом.

Водночас вона заявила, що його амністія не відшкодує збитки, які були завдані країні. Про це вона заявила в інтерв’ю французькому телеканалу France 24.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ясько народила Саакашвілі дитину

“Я думаю, що з Саакашвілі варто добре поводитися, і я говорю це вголос оскільки так поводяться з багатьма іншими президентами по всьому світу, які були засуджені до ув’язнення. Є електронні браслети, про які ми знаємо, та інші форми, які більш підходять для країни, яка приєднується до ЄС”, сказала Зурабішвілі.

На питання про те, чи має намір президентка Грузії помилувати Саакашвілі, враховуючи стан його здоров’я, політик відповіла, що це не відшкодує збитки, завданих країні.

“Європейські чиновники підкреслюють збитки, які вся ця ситуація завдає іміджу Грузії на Заході. Мене це турбує, і я багато роблю, щоб полегшити цю ситуацію. Але збитки були завдані рішеннями, прийнятими урядом, і амністія насправді не відшкодує цю шкоду”, додала вона.

У вересні 2021 року Міхеіл Саакашвілі прибув до Грузії. Його затримали у Тбілісі, після чого помістили до в’язниці у місті Руставі, де він оголосив голодування. Згодом перевели з в’язниці до тюремної лікарні у Тбілісі.

У Грузії Саакашвілі висунули обвинувачення у незаконному перетині кордону і розтраті бюджетних коштів.

У 2018 році його заочно засудили до трьох років ув’язнення у справі про перевищення повноважень і до шести років у справі про побиття депутата парламенту Грузії.

На судовому засіданні Саакашвілі по відеозв’язку показав, в якому фізичному стані він перебуває.

У квітні Саакашвілі заявив, що невдовзі може померти, сказав про психологічні і фізичні катування.