Пригожин ниє, Кадиров хоче власну армію. Аналіз свіжої пропаганди Кремля

Головна Сторінка » Пригожин ниє, Кадиров хоче власну армію. Аналіз свіжої пропаганди Кремля

Намагаючись виконати нереалістичні накази Володимира Путіна, російські військові посилюють тиск на Донбасі. При цьому “вагнерівці”, яких на фронті гине чи не найбільше, мають серйозний снарядний голод. Євгену Пригожину навіть доводиться домовлятися із Міноборони РФ та Рамзаном Кадировим, аби підтримати своїх найманців. При цьому всьому у Москві роблять вигляд, що “проблем нєт”, хоча це далеко не так. Деталі повідомляє Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

Пропаганда вкотре тріщить по швах

Одним із головних наративів кремлівської журналістики за останній час є теза “Захід хоче захопити Росію”. Звичайно ж, ні США, ні Європі Російська Федерація насправді й даром не потрібна, але наявні жителі країни 404 вірять у те, що говорять по телевізору. Однак головному дипломату ЄС Жозепу Боррелю нещодавно вдалося заперечити це під час виступу на Мюнхенській конференції з безпеки. Він визнав, що Захід уже давно забув про ведення “класичних війн”, фактично опинившись неготовим до серйозної агресії Росії. “Наша промисловість має відповідати новим вимогам, як і процедури Євросоюзу. Пройшло 10 місяців для узгодження 155-мм снарядів це не відповідає викликам часу та воєнної ситуації, в якій ми опинилися”, сказав він.

Це фактично є підтвердженням того, що західний ПВК лише зараз починає оговтуватися від удару Кремля і швидше розвиватися. До того ж більшість країн Європи мали напівпусті склади, що, зокрема, гальмувало вчасну допомогу Україні.

Однак російську пропаганду важко зупинити; це вдається, лише коли за справу береться власне Кремль. Як, наприклад, вийшло із колишнім речником так званої ДНР Едуардом Басуріним.

За повідомленням російського “воєнкора” Олександра Сладкова, Басуріна не так давно вигнали з армії “наче якогось алкоголіка та порушника”. Про це сам Басурін жалівся навіть Пригожину, і хоча той обіцяв “розібратися”, нічого не змінилося.

Фактично Кремль позбувається неугодного терориста, аби закрити кілька незручних питань. Так, саме Басуріну належить фактичне визнання несамостійності “ЛДНР” ще до їхнього “визнання” Кремлем. А у квітні 2022 року, в часи серйозних боїв за “Азовсталь”, саме цей пропагандист пропонував застосувати проти “азовців” хімічну зброю. І це в той час, коли Росія на весь світ заявляла, що вона на подібне не здатна, а от Україна якраз навпаки.

Кадировці допомагають “Вагнеру” та прагнуть мати власну ПВК

Шкутильгає пропаганда на обидві ноги і зараз, зокрема щодо “успіхів вагнерівців” на Донбасі. Насправді найбільш успішно ці найманці на фронті лише помирають сотнями і тисячами, страждаючи від нестачі техніки, зброї і снарядів. Ця проблема настільки сильна, що окремі артилеристи навіть записали відео, де повідомили: боєприпасів для гаубиць, гармат, мінометів і танків просто немає.

Пригожин, який початково критикував Міноборони за бюрократію, не знайшов нічого кращого, як звернутися до відомства за допомогою. “Я обійшов усі відомі мені кабінети в Москві і продовжуватиму це робити доти, доки хлопці не отримають усе те, що їм необхідно. Навіть якщо на мене в одному з кабінетів надягнуть наручники і посадять за так звану дискредитацію армії”, повідомив він.

Утім, удача усміхнулася йому лише в обличчі Апті Алаудінова, одного із поплічників Рамзана Кадирова. Він обміняв 128 мін та 40 танкових снарядів на фірмову кувалду ПВК “Вагнер”. Лише таку допомогу зміг знайти для своєї приватної армії Пригожин, що може свідчити і про початок його падіння в очах кремлівської влади.

В цей самий час глава Чечні Рамзан Кадиров говорить про те, що в майбутньому тех хоче створити власну приватну військову компанію “після закінчення держслужби”.

По-перше, це свідчить про неповагу Кадирова до російського законодавства, яке забороняє заснування незаконних збройних формувань, адже найманство офіційно в РФ заборонено. По-друге, таким чином Кадиров може готуватися до остаточного падіння режиму Путіна. Як відомо, нинішній чеченський лідер є вельми ласим до влади, до того ж не захоче втрачати наявні у себе вплив і гроші.

Тому цілком можливо, що незабаром серед російських новин можна буде прочитати щось на кшталт: “Із заходу до Москви увійшла армія “Вагнер”. Одночасно з півдня вдарили ракетні війська особливого призначення “Ахмат”. Дивізія “Газпром”, зазнавши нищівної поразки, перейшла на бік Пригожина, а розрізнені залишки полку “Роснефть”, форсувавши річку Москва, утримують оборону Кремля”.