Путін придумав нове пояснення зриву РФ зернової угоди

Головна Сторінка » Путін придумав нове пояснення зриву РФ зернової угоди

Російський диктатор Володимир Путін заявив, що Росія вийшла із зернової угоди, бо та нібито не виправдала гуманітарного призначення щодо зниження ризиків голоду в найбідніших країнах Африки, Азії та Латинської Америки.

Торік РФ начебто зобов’язалася сприяти реалізації Чорноморської зернової ініціативи, оскільки документ був від початку націлений на забезпечення глобальної продовольчої безпеки, ідеться у статті Путіна, яку опублікував Кремль.

“Однак зернову ініціативу безсоромно використали винятково для збагачення великого американського і європейського бізнесу, який вивозив і перепродував зерно з України”, заявив Путін.

Він стверджує, що за майже рік у рамках угоди понад 70% експортованих з України вантажів нібито надійшли до країн із високим і вищим за середній рівнями доходів, включно з ЄС. А до таких країн, як Ефіопія, Судан, Сомалі, Ємен та Афганістан менше 3%.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рішення будуть найближчим часом: в РНБО повідомили про переговори щодо експорту зерна

Путін також поскаржився, що “жодної з умов” угоди, які стосувалися виведення з-під санкцій російського експорту зерна і добрив на світові ринки, виконано не було.

“З урахуванням усіх цих фактів продовження зернової угоди, яка не виправдала свого гуманітарного призначення, втратило сенс. Ми заперечили проти подальшого її продовження. А з 18 липня її реалізація була завершена. РФ же спроможна замістити українське зерно як на комерційній, так і на безоплатній основі”, пише він.

Заступник генерального секретаря ООН з гуманітарних питань Мартін Гріффітс заявив, що вихід Росії із зернової угоди потенційно загрожує голодом і смертю мільйонам людей.

Своїми атаками на Одесу Росія хоче повністю ізолювати вихід України до Чорного моря. Мета Кремля також ‒ через акт залякування упередити і нейтралізувати міжнародні зусилля з відновлення функціонування зернового коридору, наголосив секретар Ради національної безпеки та оборони України Олексій Данілов. За його словами, РФ хоче створити штучні загрози голоду насамперед для країн Африки й підвищити рівень міграційних небезпек для Європи.