У Кремлі розуміють, що Захід не піддається ядерним погрозам.
Російський диктатор Володимир Путін шукає нові способи змусити дотримуватися своїх “червоних ліній”, пише The Washington Post
“Відбулося перенасичення ядерними загрозами. До таких заяв вже є імунітет, і вони нікого не лякають”, – сказав анонімний російський чиновник.
Російський академік, зі зв’язками з високопоставленими російськими дипломатами назвав ядерний варіант “найменш можливим” зі сценаріїв. Він дійсно призведе до невдоволення серед партнерів Росії на глобальному Півдні. Також він не ефективний з військового погляду.
“Вся ця дискусія про ядерний поріг перебільшує загрозу такого типу ескалації і недооцінює можливість альтернативних варіантів. Оскільки Захід має глобальну військову інфраструктуру, можна знайти багато вразливих точок”, – вказав він.
Путін шукає різні варіанти, щоб стримати західну підтримку України, вважає засновниця французької політичної консалтингової компанії R-Politik Тетяна Станова.
“Є варіанти, які він не хоче застосовувати, а є варіанти, які він готовий розглянути вже сьогодні. Він вважає ядерну зброю найгіршим варіантом для всіх, в тому числі і для себе”, – пояснила вона.
Ядерні заходи або прямий напад на територію НАТО будуть розглядатися лише тоді, якщо Путін відчує загрозу існуванню Росії в її нинішньому вигляді, коли він вважатиме, що іншого виходу немає.
“У такій ситуації Захід повинен піти набагато далі, ніж те, що він обговорює зараз”, – вказала вона.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НАТО перевіряє свій ядерний потенціал на тлі загроз боку Китаю та Росії
Росіян уже заспокоїло те, що США не дають Україні дозволу атакувати об’єкти у РФ. Однак на Путіна все ще тиснуть, щоб він якось відповів і не допустив постійного перетину його “червоних ліній”.
“Є розуміння, що червоні лінії, проведені Москвою, Заходом ігноруються, і з боку Москви повинні бути вагоміші та суттєвіші кроки, щоб продемонструвати серйозність своїх намірів”, – сказав академік.
Москва може відповісти диверсійними операціями проти військових об’єктів або іншої інфраструктури на Заході, де буде важко довести участь РФ. Вона також може звернутися до маріонеткових угруповань, які вже борються проти західних інтересів, таких як ополчення Хуті в Ємені, яке нападає на судна в Червоному морі. Про це сказав почесний професор військових досліджень Королівського коледжу в Лондоні Лоуренс Фрідман.
“Він не хоче, щоб ситуація переросла в щось драматичне або радикальне, в сенсі ядерної зброї або прямих бойових дій між нашими військами і його військами, але це не означає, що не відбувається нічого серйозного”, – сказав Фрідман.
Професор зазначив, що ядерні погрози Путіна навмисно двозначні, щоб посилити відчуття небезпеки. Оскільки ефективність цього підходу знижується, Путін ще не придумав, чим його замінити.
Сполучені Штати Америки попередили Росію про те, що знищать усі її позиції в Україні, якщо РФ застосує ядерну зброю. Про це заявив міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський. Тому він скептично поставився до ядерних погроз Росії.
За його словами, Європа повинна навчитися краще “грати в гру на ескалацію”, змушуючи російського диктатора Володимира Путіна здогадуватися про свої наміри.