П’ять звичок сну, які допоможуть дожити до 100 років

Головна Сторінка » П’ять звичок сну, які допоможуть дожити до 100 років

Якісний сон є невід’ємною частиною нашого загального добробуту.

Хоча гігієна сну – це навичка, яку потрібно відточувати, покращення сну може збільшити ваше життя, пише realsimple.

Нейробіологи розповіли, як сон пов’язаний з довголіттям.

Який зв’язок між сном і довголіттям

За словами нейробіолога Керолайн Ліф, сон – це більше, ніж просто період часу, щоб відпочити очам, він також відновлює й регенерує організм.

“Наш фізичний мозок і тіло мають обмежену енергію, і, як і батарея мобільного телефону, зношуються та потребують підзарядки. Сон заряджає, регенерує та відновлює те, що було зношено протягом дня, сприяючи не лише збільшенню тривалості життя, але, що більш важливо, покращенню якості подовженого життя”, – каже лікар.

Без ефективного графіка сну та пов’язаних з ним звичок ми більш сприйнятливі до таких речей, як запалення, метаболічні розлади та погана робота органів.

Як досягти кращого сну

Найкращий спосіб досягти кращого сну – це не турбуватися про те, що ви не можете заснути, пояснює доктор Ліф.

“Це найшвидший спосіб покращити сон, тому що, не хвилюючись, ви справді з часом зможете заснути, а ваш розум, мозок і тіло зможуть надолужити втрачений сон”, – каже Ліф.

“Проводьте час на свіжому повітрі протягом світлового дня, щоб переналаштувати свій циркадний годинник, а вечорами відпочивайте, не відволікаючись”, – пропонує доктор Челсі Перрі.

Навіть десять хвилин дихальних вправ перед сном можуть заспокоїти зайнятий розум і з часом відчутно вплинути на ваш сон і самопочуття.

П’ять звичок для кращого сну
Змініть своє мислення, коли прокидаєтеся

Перші кілька моментів після пробудження є невід’ємною частиною хорошого сну, пояснює доктор Ліф.

“Попрацюйте над тим, щоб усвідомлювати та змінювати своє мислення на 30 секунд, коли прокидаєтеся вранці”, – пропонує вона.

Це може включати перелік речей, яких ви з нетерпінням чекаєте цього дня, доручень, які вам потрібно виконати, або будь-яких інших позитивних думок, які можуть допомогти вам відчути мотивацію.

Негайно отримайте свіже повітря та сонячне світло

Подихайте свіжим повітрям і сонячним світлом, як тільки встаєте з ліжка. Ви можете зробити швидку ранкову прогулянку чи пробіжку, збігати до місцевого продуктового магазину або просто вийти на вулицю та відчути вітер і сонце на своєму обличчі, перш ніж продовжити свій день.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що буде, якщо перед сном читати по шість сторінок книги: несподівана відповідь науковців

Керуйте думками

Коли ви готуєтеся до майбутнього дня, доктор Ліф пропонує визначити свої найпоширеніші негативні думки та запитати себе: ось що зараз відбувається в моєму розумі та житті. Що я можу зробити сьогодні, щоб пережити день? Це важливе запитання допоможе вам обдумати свої думки під час розробки рішень протягом дня.

Злегка поїжте перед сном

Перш за все, важливо не лягати спати голодним. Заплануйте вечерю за кілька годин до сну, щоб правильно перетравити всю їжу перед тим, як лягти спати.

“Відмова від алкоголю чи кофеїну пізно вдень також має значення”, – каже Перрі.

Створіть розпорядок сну

Ви здивуєтеся, скільки з нас намагається лягати спати після хаотичної рутини перед сном, як-от перегляду телевізора, прокрутки в TikTok. Натомість доктор Перрі пропонує “зменшити час перед екраном увечері та включити заспокійливі дії, як-от читання або м’яке розтягування” як потужний спосіб допомогти вам заснути.

Здоровий сон є одним із найважливіших аспектів доброго самопочуття та відновлення сил. Проте сучасний темп життя та стрес часто заважають якісному відпочинку.

Добова нестача сну робить людей дратівливими, негативно впливає на мислення, здатність працювати, спілкуватися та контролювати емоції.Варто завжди відкладати ґаджети за 30-60 хвилин до сну, оскільки їхнє світло заважає мозку виробляти мелатонін.Якщо ви спатимете менше ніж 7 годин на добу, то підвищите ризик розвитку хронічних захворювань.