Пишно зацвітуть навесні та влітку: коли і як розмножувати гортензії

Головна Сторінка » Пишно зацвітуть навесні та влітку: коли і як розмножувати гортензії

Гортензії є одними з найпопулярніших квітів, завдяки своїм великим квітам, які мають чудові відтінки рожевого, блакитного, білого, фіолетового та інших.

Щоб отримати їх ще більше, рекомендуємо їх розмножувати. Процес створення додаткових рослин з однієї батьківської рослини, дозволяє заповнити весь ваш сад гортензіями або поділитися ними з друзями та сусідами, пише Martha Stewart.

Як доглядати за гортензіями відносно легко, так і розмножувати їх.

Коли розмножувати гортензії

Найкращий час для розмноження гортензій – пізня весна або початок літа, з травня по липень, каже садівник Адрієн Ретлінг.

До цього часу рослина збагатилась листям і почала ріст поточного сезону.

Наприкінці весни та на початку літа стебла також починають тверднути. Напівтверді живці краще дають коріння, що дає вам найкращі шанси на успішне їх розмноження, каже фахівець із садівництва Лінда Лангело.

Як розмножувати гортензії

Розмноження гортензій – процес відносно нескладний. Ось як це зробити правильно, на думку наших експертів.

Візьміть живці

Збирати живці гортензії найкраще вранці, коли погода прохолодніша. Вибирайте неквітучі стебла, оскільки квіти позбавлять стебла енергії, необхідної для вкорінення, каже Ретлінг. Шукайте стебла довжиною від 15 до 20 см з двома або більше наборами листя. Використовуючи чистий гострий секатор, зріжте стебло приблизно на 5 см нижче ряду листя.

Видаліть нижнє листя

Після того, як ви зібрали всі живці, обріжте нижню частину листя з кожного стебла, залишивши чотири листки без змін. Використовуючи гострий, чистий секатор, зробіть свіжий зріз під кутом у тому самому місці, де були нижні листки, каже Ретлінг.

Занурте стебла в гормон укорінення

Хоча цей крок необов’язковий, гормон укорінення може дати поштовх вашим живцям. Зачерпніть приблизно 1 столову ложку гормону коренеутворення в маленьку чашку, а решту зберігайте в прохолодному сухому місці. Занурте зрізаний кінець стебла в гормон укорінення, швидко постукавши по ньому, щоб струсити надлишки.

Посадіть живці в ґрунт

Наповніть лоток сумішшю ґрунту та перліту у співвідношенні 50:50. Полийте ґрунт, щоб він був вологим. Проткніть отвір у ґрунті та покладіть зрізаний кінець стебла в ґрунт прямо під першою парою листя на живці. Повторіть те ж саме з рештою черенків, помістивши по одному черенку в кожну комірку лотка, щоб вони були на відстані 2-3 дюймів один від одного. Ви також можете посадити живці в невеликі окремі контейнери замість піддона.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 12 невибагливих квітів, які не бояться посухи

Слідкуйте за живцями

Тримайте живці біля яскравого вікна з непрямим сонячним світлом. Переконайтеся, що ґрунт залишається постійно вологим, коли живці приживаються, що займає приблизно місяць.

Як пересадити живці гортензії

Перед пересадкою живці гортензії необхідно укоренити.

“Деякі живці можуть укорінюватись швидше або повільніше, залежно від сорту чи виду”, – каже Ретлінг.

Один із способів визначити, чи вкоренилися ваші живці, – обережно потягнути за стебла. Якщо ви відчуваєте рух у ґрунті, швидше за все, у вас є коріння.

Після того, як живці вкоріняться, обережно вийміть рослини з лотка за допомогою вузького шпателя. Обережно “подражніть” коріння ножем і руками. Коли коріння розійдуться, збризніть їх водою. Заповніть горщик розміром в 3 л наполовину пористим ґрунтом. Помістіть живці в ґрунт, засипаючи землею, поки горщик не заповниться трохи нижче краю.

Тримайте пересаджені гортензії на відкритому повітрі в тіні і поливайте щодня, залежно від погоди та вологості.

Ретлінг рекомендує тримати їх у горщиках до наступної весни, перш ніж висадити їх у землю. Вона додає, що взимку гортензії потрібно зберігати в прохолодному сухому місці.

Справжньою окрасою саду може стати декоративна яблуня “Бренді Меджик”. Навесні вона вибухає пишним цвітом, а восени радує яскравими плодами. Хоча вони й не дуже великі, але мають неймовірний аромат.

Щоб дерево зацвіло вже в перший рік після посадки, важливо правильно вибрати час і місце для висаджування. Щоб швидше побачити розкішне цвітіння, декоративну яблуню найкраще садити навесні або восени.