fbpx

“Питання місяців” – Резніков анонсував терміни передачі Україні винищувачів

Головна Сторінка » “Питання місяців” – Резніков анонсував терміни передачі Україні винищувачів

Країни колективного Заходу готові передати Україні бойові літаки.

Це питання одного-двох місяців, вважає міністр оборони України Олексій Резніков, повідомляє “Бебель”. На запитання, скільки часу Україні доведеться “боротися” за літаки, глава Міноборони відповів:

“Щодо літаків, мені здається, вони (західні партнери Gazeta.ua) дозріли. Деякі країни вже говорять про готовність навчати наші екіпажі. А якщо вони готові навчати, це означає, що далі залишаються технічні питання. Моє відчуття це питання місяців. І коли я говорю “місяців”, це один-два”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Білий дім зробив гучну заяву щодо винищувачів для України

Резніков також розповів, скільки літаків Україна має намір отримати від партнерів.

“Ми спершу боротимемося за 50, а потім за 100. Реалістично, якби у нас була сотня літаків із різними можливостями виконання завдань. Це був би непоганий кейс. І він реалістичний, тому що кожна країна може дати 10-15 штук. Це не зменшить їхню обороноздатність”, зауважив він.

14 лютого у столиці Бельгії Брюсселі відбулася дев’ята зустріч у форматі “Рамштайн”.

У штаб-квартирі НАТО зібралися міністри оборони з понад 50 країн світу. Країни-партнери допоможуть Україні перейти в контрнаступ навесні.

Водночас рішення про передачу Києву бойової авіації поки немає.

Учора в Міністерстві закордонних справ України уточнили запит на постачання західних винищувачів.

Польща може передати Україні літаки Міг-29 значно раніше, ніж інше озброєння. Українські пілоти майже кожен день літають на них, сказав президент Польщі Анджей Дуда. Водночас на озброєнні польської армії немає великої кількості винищувачів F-16. Тому рішення про постачання цих літаків Україні було нелегким та суперечливим.

Generated by Feedzy