Рада прийняла закон про видачу паспортів за кордоном

Головна Сторінка » Рада прийняла закон про видачу паспортів за кордоном

Верховна Рада підтримала у цілому законопроєкт щодо видачі паспортів за кордоном.

За законопроєкт №11017 підтримали у цілому 236 народних депутатів, передає “РБК-Україна”.

Документ покликаний розв’язати проблему з видачею паспортів за кордоном, йдеться у пояснювальній записці.

Під час повномасштабної війни влада запровадила експериментальний проєкт для видачі паспортів за кордоном. Термін його дії закінчується влітку 2024 року. Нардепи вирішили закріпити на рівні закону можливість видачі паспортів для українців за кордоном. Державне підприємство “Документ” зобов’язали займатися цим.

Запроваджують адміністративний збір за оформлення паспортів. Він буде йти у бюджет України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українцям за кордоном поновили видачу готових документів

Продовжується можливість одночасного оформлення паспорта громадянина України та паспорта/паспортів громадянина України для виїзду за кордон (у тому числі заміну втраченого/викраденого документа чи його обмін).

Паспорт громадянина України у формі картки оформлюється безстроково особам, які досягли 65 років;

Термінове оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого) та обмін паспорта громадянина України здійснюється у строк не пізніше ніж через сім робочих днів з дня оформлення заяви-анкети (замість 10 робочих днів у чинній редакції).

23 квітня закордонні підрозділи ДП “Документ” призупинили видачу готових документів, що пояснювали технічними причинами.

Того дня також офіційно підтвердили інформацію про те, що консульські установи України зупиняють надання консульських послуг чоловікам мобілізаційного віку.

Кабінет міністрів заборонив видавати паспорт громадянина України чи закордонний паспорт чоловікам за кордоном віком від 18 до 60 років.

Ці документи дозволили отримувати лише у територіальному органі чи територіальному підрозділі міграційної служби, йдеться у постанові уряду.