“Реалізм” для України включає нереалістичні очікування” – The Hill

Головна Сторінка » “Реалізм” для України включає нереалістичні очікування” – The Hill

Думки у виданні The Hill доктора філософії, старшого наукового співробітника Інституту досліджень зовнішньої політики Стівена Бланка

Гаррі Каспаров, відомий російський дисидент, недавно зауважив, що адміністрація Джо Байдена, можливо, таємно веде переговори з Росією щодо укладання угоди “земля в обмін на мир”, і багато потенційних експертів постійно наполягають на такому кінці. Багато хто, якщо не більшість, прихильників цього аргументу заявляють, що вони прихильники реалізму доктрини в теорії міжнародних відносин.

Тим не менш, чим уважніше ви вдивляєтеся в аргументи, які постійно повторюються в їх роботі, тим нереалістичнішими вони виявляються.

По-перше, універсальною передумовою їхніх аргументів незмінно є твердження, що Україна не може перемогти. Тому, щоб запобігти подальшій бійні або, що ще гірше, ескалації до ядерного рівня, Вашингтону слід вести переговори з Москвою. Навіть якби Україна була готова до переговорів, а це не так, цей аргумент докорінно тлумачить поточну ситуацію та природу війни.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Україна досягне своїх військових цілей” Пітер Дікінсон про візит Блінкена

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган недавно залишив зустріч із Володимиром Путіним, заявивши, що “на горизонті немає перспективи миру”. Іншими словами, Путін не вестиме переговори.

Одна з ключових причин, чому Путін не вестиме переговори, бо це не просто звичайна війна за територію. Радше, навмисна війна зі зростаючою кількістю доказів геноциду проти України з метою викорінити її саму як ідею, знищити реальність незалежної України, як вказав сам Путін у своєму есе у 2021 році.

Дії Росії відповідають класичному юридичному визначенню геноциду, прийнятому ООН

Російська політика, спрямована на досягнення цієї цілі, включає масові вбивства, депортації, особливо дітей. Її політика вже призвела до того, що Міжнародний кримінальний суд висунув Путіну ці злочини. Дії Росії відповідають класичному юридичному визначенню геноциду, прийнятому ООН. Це не просто моя думка. Двопартійна група сенаторів внесла у 2022 році законопроєкт, у якому назвала військові злочини Росії геноцидом. Про що на цьому базисі вести переговори Україні?

Аналогічно, аргумент, що Україна не може перемогти, вже спростовано, бо українські війська зараз просуваються і недавно прорвали першу лінію оборони Росії. Вони також розв’язали війну в самій РФ ударами дронів по російській території і практично змусили російський флот ховатися в портах, щоб дрони чи ракети не потопили в їх кораблі. Так само звернення Росії до Північної Кореї за зброєю, а також до Ірану та Куби означає не оптимізм чи перемогу, а скоріше тривогу з приводу можливої поразки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Китайці декілька разів натякали Путіну закінчувати війну. Побачили слабкість” – полковник

Інший аргумент в тому, що наша підтримка України ставить під загрозу ту увагу, яку маємо приділяти нашому справжньому головному ворогові Китаю, який нібито планує війну проти Тайваню та інтересів США. Навіть якщо це правда, він ігнорує той факт, що ми успішно перейняли приклад Сунь Цзи, найбільшого китайського стратега, який заявив, що для перемоги над ворогом найкращим способом дій є позбавити його союзників, а не протидіяти йому в лоб.

Демонструючи недоліки російської армії, ми знецінюємо її здатність допомагати Китаю та її цінність як союзника, одночасно демонструючи здатність наших альянсів підірвати Росію та Китай без жодного пострілу. Можна стверджувати, що одна з ключових причин, чому РФ поводиться так агресивно, у тому, щоб довести свою цінність як союзника КНР. Таким чином, ми допомагаємо Україні завдати удару по російсько-китайському альянсу і стратегії Пекіна з невеликими для себе витратами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На концерті у Кобзона: скільки генералів втратила РФ за час війни

Це розуміння також допомагає спростувати ще один ключовий аргумент, що ми не можемо собі дозволити воювати з Росією через наші власні економічні проблеми. При цьому ігнорується, як мало ми вклали в ослаблення Росії та Китаю, та нашу здатність у разі потреби мобілізувати економіку під розумним керівництвом президента та Конгресу. Він також ігнорує той факт, що ці проблеми, якщо їх залишити поза увагою, обмежать нашу здатність мати справу з Китаєм у майбутньому. Отже, у результаті, економічний аргумент також нереалістичний.

Постійною політикою Москви з 1990-х було заперечення остаточності європейського порядку, що склався після холодної війни

Ці можливі реалістичні аргументи також ігнорують руйнівний вплив, який російська агресія має не тільки на європейську безпеку та НАТО, а й на самі основи міжнародного порядку. Незмінною політикою Москви з 1990-х було заперечення остаточності європейського порядку, що склався після холодної війни, а також суверенітету та територіальної цілісності держав, які отримали свободу внаслідок краху СРСР.

Як писав Джеффрі Фельтман, колишній американський дипломат і заступник генсека ООН з політичних питань, “Росія скинула бомбу на фундаментальний принцип міжнародної системи повагу до суверенітету та територіальної цілісності країн”.

Війна в Україні наголосила на крихкості звичайного стримування в Європі

Більше того, сама по собі ця війна наголосила на крихкості звичайного стримування в Європі, якщо не деінде. Ядерне стримування НАТО, переважно американське, і присутність американських сил є важливими компонентами, які слід активно розгортати для збереження миру в Європі та інших регіонах. Ядерні погрози Путіна, які він далі виголошує, також свідчать про зв’язок принаймні у російській військовій думці та практиці, між звичайним і ядерним стримуванням.

Справді, у керівних принципах ядерної політики Москви 2020 року йдеться про те, що основна мета ядерної зброї – стримувати звичайні та ядерні атаки на Росію, її союзників або навіть на її звичайні можливості та дати їй свободу дій для ведення війни. Тому відмова від захисту Європи поверне цей континент та весь світ в атмосферу перманентної війни.

Якщо ця нереалістична, так звана доктрина “реалізму” має бути керівництвом для стратегії та політики США, то вона має бути зроблена з жорсткішого матеріалу.

Переклад Gazeta.ua