Медико-соціальні експертні комісії (МСЕК) в Україні працюватимуть до 1 січня 2025 року.
Однак, центральну МСЕК у Києві мають ліквідувати вже до кінця тижня. Про це в ефірі телемарафону розповів голова комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький, передає Gazeta.ua.
За словами нардепа, регіональні МСЕК ще “до 1 січня працюватимуть, на жаль, по старій системі”.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Назвали області, які лідирують по кількості фіктивних прокурорів-інвалідів
“Але під тим контролем, який сьогодні там буде, я сподіваюся, що до кінця року в нас гучних вже якихось скандалів не буде. Я ж не думаю, що ці люди безсмертні та безстрашні. Вони мають розуміти, що на них сьогодні дивиться вся країна. Тому я думаю, що трошки буде простіше. Бо ми не можемо сьогодні залишити людей без такої комісії”, – сказав Радуцький.
За його словами, комусь, наприклад, потрібне протезування. І таких питань є ще багато.
“Тобто ми не можемо сьогодні сказати, що от МСЕК немає, чекайте до 1 січня, поки з’явиться щось нове”, – додав нардеп.
Він також пояснив, що повноваження центральної МСЕК, тобто функції контролю та органу, де можна оскаржити чи скасувати рішення районної МСЕК, передадуть Інституту МОЗ у Дніпрі, який займається такими експертизами.
“Де, до речі, міністр звільнив керівника після всіх цих гучних скандалів, так само як і керівника центральної МСЕК. Я думаю, що до січня уряд зробить все максимально для того, щоб люди не відчули цього перехідного періоду”, – додав Радуцький.
Президент Володимир Зеленський підписав указ про ліквідацію МСЕК за численними фактами порушень і фальшивих інвалідностей для посадовців.
22 жовтня президент провів РНБО, указ було видано після засідання. Зеленський наголосив, що для системних і реальних змін треба провести повну цифровізацію усіх етапів роботи щодо встановлення інвалідності.