РФ користується боями на Харківщині, щоб захопити більше території на інших напрямках – військовий

Головна Сторінка » РФ користується боями на Харківщині, щоб захопити більше території на інших напрямках – військовий

Російські загарбники намагаються скористатися відволіканням частини українських сил на бої на Харківщині, щоб захопити більше території на сході країни.

Ситуація на Бахмутському та Лиманському напрямках зараз доволі складна. Там противник активізував штурмові дії. Про це в ефірі національного телемарафону розповів офіцер секції планування бригади “Рубіж” Нацгвардії майор Дмитро Кожубенко, передає Gazeta.ua.

“Враховуючи те, що в них зараз розгорнуті штурмові дії на Харківському напрямку, вони намагаються скористатися цією ситуацією і захопити якомога більше території”, – сказав він.

За словами військового, бригада “Рубіж” перебуває на своїх позиціях, виявляє і знищує ворога.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ворог активувався на півдні: де зараз найгарячіше

“Але це противника не зупиняє, він продовжує прощупувати нашу оборону, наступає малими штурмовими групами, які не підтримуються технікою, а лише FPV-дронами та артилерією”, – розповів офіцер.

Зараз у противника на Бахмутському та Лиманському напрямках зосереджені великі резерви піхоти та техніки, яку вони поки не застосовують. За словами військового, коли ворог знайде слабкі місця в українській обороні, він застосує оперативні резерви.

Кожубенко також зазначив, що противник зараз перегруповується, накопичує сили на окремих напрямках. Це свідчить про підготовку до подальших штурмових дій.

На півночі Харківщини 12 травня росіяни захопили ще три села – Мороховець, Олійникове та Зелене. Війська РФ продовжують свій рух в бік села Липці. Тривають активні бої за Лук’янці, які ворог майже повністю окупував, повідомив інформаційний ресурс DeepState.

У районі Вовчанська загарбники продовжують підбиратися до міста і закріплятися на його околицях для подальшого штурму.