Військовослужбовці мають право оскаржити висновки військово-лікарських комісій, якщо вони не відображають його реального стану здоров’я.
Варіантів оскарження є два: у досудовому порядку та через суд, повідомляє Міністерство охорони здоров’я України.
Зазвичай позитивний результат можна отримати вже на етапі перегляду у досудовому порядку.
Для досудового порядку необхідно:
1) Написати заяву/скаргу щодо непогодження з висновками ВЛК та проханням переглянути вказане рішення вищою ВЛК;
2) Долучити до заяви/скарги усі відповідні медичні документи, копію попереднього рішення ВЛК та копію військового квитка (посвідчення офіцера).
“Заяву, медичні документи та копію постанови ВЛК необхідно або самостійно принести до вищої ВЛК, або надіслати поштою цінним листом з повідомленням про вручення з описом вкладення на адресу відповідної ВЛК”, – йдеться в повідомленні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Якби не ми, то де б ви були зараз?” – бійці ЗСУ розповіли правду про бої на фронті
Другий варіант – звернутися через суд.
Військово-лікарська комісія за результатами розгляду переглядає оскаржувану постанову або може направити на повторний (контрольний) медичний огляд. Потім позивачеві надають новий висновок про стан здоров’я, саме його тепер і братимуть до уваги.
У спірних і складних випадках право на винесення остаточного рішення залишається за Центральною військово-лікарською комісією (ЦВЛК). Якщо оскарження в досудовому порядку не принесло позитивного результату – позивач може звернутися до суду.
“Суд не може скасувати рішення ВЛК за медичними показаннями, адже це не входить до його компетенції. Але суд може встановити порушення процедури проведення військово-лікарської комісії і на цій підставі скасувати таке рішення ВЛК”, – додали у МОЗ.
Електронна черга для проходження військово-лікарської комісії вже доступна в усіх військових поліклініках, де огляд можна пройти без госпіталізації.
Записатися на проходження комісії ВЛК і до профільних спеціалістів на конкретну дату і час через електронну чергу можна як у реєстратурі медичного закладу, так і віддалено у начальника медичної служби військової частини (“начмед”).
Сервіс розгорнутий у всіх військових поліклініках, де можна пройти амбулаторне ВЛК (без госпіталізації).