Різке обміління Дністра: в Укргідроенерго пояснили причини

Головна Сторінка » Різке обміління Дністра: в Укргідроенерго пояснили причини

Рівень води у Дністровському водосховищі різко впав.

Це сталося внаслідок використання води для виробництва електроенергії та дефіциту опадів. Про це повідомила пресслужба Укргідроенерго в середу, 29 травня.

“З середини квітня скидні витрати з Дністровської ГЕС були вимушеним заходом для підтримання стабільної роботи енергосистеми. З 15 травня скиди з Дністровського водосховища відповідають встановленим Міжвідомчою комісією”, – повідомили в компанії.

Водночас протягом травня дефіцит опадів та підвищена температура повітря зумовили значне зниження водності Дністра та його приток. Тому приплив до Дністровського водосховища становить близько 30% від норми.

В Укргідроенерго запевняють, що рівень води у Дністровському водосховищі поки що не критичний, хоча він продовжує знижуватися.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Києві суттєво знизився рівень води у Дніпрі: жовтий рівень небезпеки скасували

“Станом на 8:00 28 травня позначка рівня води у верхньому б’єфі становить 114,38 м, приплив води до Дністровського водосховища 90 кубометрів на секунду. На даний момент позначка верхнього б’єфу не є критичною, наприклад для порівняння – у 2022, через маловоддя та низький рівень припливу, вона становила 112,57 м”, – зазначають в компанії.

Наразі ситуація стабілізувалася, інтенсивне спрацювання водосховища припинилося. Однак для забезпечення нижче розташованих населених пунктів водою Дністровська ГЕС зобов’язана пропускати не менше 110 кубометрів води на секунду.

“Враховуючи, що приплив на даний час менший за норму для даного періоду року, спрацювання водосховища може продовжуватися, і очікувано може складати декілька сантиметрів на добу”, – зазначили в Укргідроенерго.

24 квітня річка Дніпро вийшла з берегів і затопила території у столичному Гідропарку, набережні на Оболоні та вулиці Микільсько-Слобідській, а також парк Муромець.

Цьогорічне водопілля в столиці оновило свій рекордний рівень. За останню добу вода в Дніпрі в межах Києва піднялася ще на 8 см. Станом на 24 квітня рівень води становив 644 см над “0” поста.