Російська влада готує злиття трьох нафтових компаній – ISW

Головна Сторінка » Російська влада готує злиття трьох нафтових компаній – ISW

Російська влада розглядає злиття трьох найбільших нафтових компаній – Роснефть, “Газпром нафта” і “Лукойл”. Це має сформувати другу за величиною нафтовидобувну компанію у світі.

І допоможе укласти більш вигідні енергетичні угоди з незахідними країнами, йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).

“Головним гравцем” у поточних переговорах є глава “Роснефти” та близький поплічник російського диктатора Володимира Путіна Ігор Сєчин. Злиття може бути спрямоване на отримання більш високих цін на російську нафту з Індії або Китайської Народної Республіки (КНР).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Газпром став найзбитковішою компанією РФ – росЗМІ

Водночас джерела WSJ повідомили, що угода все ще може бути змінена. Наразі незрозуміло чи справді Сєчін очолить об’єднану компанію, а представники Кремля, “Газпром нафти”, “Лукойлу” і Роснефти заперечували факт переговорів.

В ISW нагадали, що Газпром, як материнська компанія “Газпром нафти”, втратила суттєві доходи від падіння продажів енергоносіїв з початку повномасштабного вторгнення Росії у 2022 році.

Голова Газпрому Олексій Міллер, не зміг досягти угоди з Китаєм на початку 2024 року через розбіжності щодо запропонованого газопроводу “Сила Сибіру-2”.

Путін у своєму зверненні до Валдайського клубу 7 листопада підкреслив, що Росія готова продавати нафту, газ і ядерну енергію в КНР, щоб компенсувати постачання енергоресурсів, які Пекін втратив через західні санкції.

“Кремль, можливо, намагається зміцнити свій вплив на світовому енергетичному ринку, щоб досягти більш вигідних енергетичних угод, особливо з КНР. Це викликане падінням доходів від міжнародного експорту енергоресурсів та збільшенням федеральних витрат на національну безпеку й оборону”, – констатують в ISW.

Газпром не зможе вийти на довоєнні показники експорту газу протягом найближчих 10 років.

На тлі запровадження останнього пакета санкцій США стало фактично неможливо здійснювати прямі платежі з Китаю в Росію. Навіть із використанням юаня.

Російська Федерація має труднощі щодо фінансових операцій із великими торговими партнерами, пишуть західні ЗМІ.