Російська ядерна зброя вже на території Білорусі ‒ CNN

Головна Сторінка » Російська ядерна зброя вже на території Білорусі ‒ CNN

Американська розвідка не має підстав сумніватися в тому, що першу партію тактичної ядерної зброї Росія вже доправила до Білорусі.

Про це заявили високопосадовці розвідувального управління Міністерства оборони США (DIA), повідомляє CNN.

Російський диктатор Володимир Путін ще у червні заявив, що перші російські ядерні боєголовки доставлено на територію Білорусі. Високопосадовці DIA сказали невеликій групі журналістів, що в аналітиків “немає підстав сумніватися” у заявах Путіна. Вони зазначили, що росіяни “досягли певних успіхів” у передаванні зброї.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Майже всі російські війська вивели: яка ситуація у Білорусі

Водночас чиновники не уточнили, чому вони так вважають. Однак, визнали, що американській розвідувальній спільноті важко відстежити цю зброю навіть за допомогою супутникових зображень.

Разом з тим в DIA не вірять, що білоруський диктатор Олександр Лукашенко матиме контроль над арсеналом.

Американська розвідка також не вірить, що переміщення зброї до Білорусі змінить глобальний ядерний ландшафт або підвищить ризик ядерного інциденту. Ця зброя перебуватиме на зберіганні, а не передовому розгортанні й контролюватиметься Росією.

Центральне розвідувальне управління Сполучених Штатів Америки не бачить ознак підготовки Росією використання ядерної зброї в Україні найближчим часом.

На даному етапі Російська Федерація не веде підготовку до застосування ядерної зброї, заявив директор ЦРУ Вільям Бернс під час брифінгу на безпековому форумі, організованому Аспенським інститутом.