fbpx

Російські агенти розгорнули в Швеції масштабну спецоперецію

Головна Сторінка » Російські агенти розгорнули в Швеції масштабну спецоперецію

Російські спецслужби організували операцію з дестабілізації ситуації у Швеції. Таким чином хотіли завадити країні приєднатися до НАТО.

Ідеться про скандал, який стався 21 січня. Тоді лідер партії “Жорсткий курс” Расмус Палудан публічно спалив екземпляр Корану біля посольства Туреччини у Стокгольмі. Подробиці щодо російської провокації з’ясував Інститут досліджень глобальних загроз та демократії Роберта Лансінга (RLI).

Росія просто використала Палудана у своїх інтересах через місцевого журналіста Чанга Йоханнеса Фріка, який, ймовірно, є агентом ГРУ РФ.

“Російська військова розвідка, ймовірно, використала нічого не підозрюючого Палудана за посередництвом Чанга Йоханнеса Фріка, який, за численними ознаками, є агентом ГРУ РФ, завербованим для проведення психологічних операцій. Місце проведення акції територія перед посольством Туреччини в Стокгольмі обрали не випадково, оскільки атака була спрямована на Анкару”, повідомляє RLI.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський розповів, що має зробити Україна для членства в НАТО

Така провокація з боку Кремля спрямована на підвищення рівня терористичної загрози, а також, щоб завадити Швеції інтегруватися в НАТО. Примітно, що операцію провели напередодні візиту до Швеції глави Міноборони Туреччини, яка зараз блокує заявку країни в НАТО.

Незважаючи на попередження Анкари, Швеція “не вжила жодних заходів” для екстрадиції майже 130 терористів або “припинення демонстрацій терористичних угруповань PKK/PYD у Стокгольмі”.

Про це заявив президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган. Він також назвав умову, за якої буде схвалено меморандум про входження Швеції в НАТО. За словами Ердогана, Туреччина погодиться на вступ Швеції до НАТО тільки після того, як Швеція видасть цих осіб.

Generated by Feedzy