У найближчі місяці російські війська, ймовірно, зосередяться на спробах оточення Покровська з північного сходу та заходу, намагаючись обійти українську оборону в Донецькій області.
Останні просування РФ свідчать про зміну тактики. Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).
Як пишуть аналітики, сили противника намагаються закріпитися на напрямку Добропілля – Родинське – Костянтинівка, щоб створити загрозу логістичному тилу Сил оборони.
Росіяни нещодавно просунулися на північний схід від Покровська та захопили Коптєве і Шевченко Перше, а також вийшли до околиць села Разіне.
Ворог концентрує зусилля вздовж траси Т-0504 (Покровськ – Костянтинівка), намагаючись прорватися через лінію укріплень із заходу.
Ймовірною ціллю є охоплення Покровська та Мирнограда – стратегічно важливих логістичних вузлів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Путін не відмовився від своїх цілей, не прагне миру і буде воювати до останнього – ISW
Російські сили активізували атаки між Малинівкою, Новооленівкою та Поповим Яром. За словами командира українського підрозділу артилерійської розвідки, мета – ускладнити підвезення підкріплень і постачання до Покровська та Мирнограда.
Російські війська також атакували інфраструктуру: пошкоджено міст біля Шахового, наземні маршрути біля Удачного та залізничну гілку поблизу Котлиного.
Попри активність, противник стикається з низкою проблем:
– З початку 2025 року російське угруповання майже не просунулось на південь і південний схід від Покровська через ефективну роботу українських дронів.
– Сили РФ зазнають значних втрат, а їх бойові можливості – виснажені.
Аналітики ISW вказують, що для подальшого просування ворогові доведеться форсувати річку Казенний Торець та утримувати плацдарм у зоні інтенсивних боїв.
Росія може намагатися просунутись на північ від Удачного або Котлиного, щоб перерізати трасу М-30 (Покровськ – Павлоград).
У разі успіху – це створить загрозу оточення Покровська і змусить ЗСУ відступати з укріпленої лінії, не вступаючи в прямий бій.
Одночасно, через провал наступу з району Торецька та Часового Яру, РФ, ймовірно, спробує сформувати виступ у сільськогосподарських районах між Добропіллям і Костянтинівкою.
ISW підкреслює, що російське Центральне угруповання, ймовірно, перебуває на межі бойового виснаження після року активних наступів. Утім, російське командування демонструє готовність вести тривалі наступальні операції попри великі втрати та незначні результати.
Раніше аналітики ISW писали, що російський президент Володимир Путін продовжує дотримуватися своїх початкових військових цілей в Україні.
Демонструє небажання досягати компромісу шляхом справжніх мирних переговорів. Про це йдеться у свіжому аналітичному звіті американського Інституту вивчення війни.
У документі наголошується, що заяви Кремля про необхідність усунення так званих корінних причин війни – насамперед зміна політичного курсу України, її нейтралітет і перегляд політики відкритих дверей НАТО – прямо суперечать риториці про нібито готовність Росії до змістовного діалогу.