Росія наступатиме за стратегією “вагнерівців”: деталі

Головна Сторінка » Росія наступатиме за стратегією “вагнерівців”: деталі

Росія розпочала перегрупування своїх військ на внутрішніх полігонах та в Білорусі. Планують скопіювати більш менш успішну стратегію найманців ПВК “Вагнера”, які зараз воюють на сході України.

Російська армія готується до нового наступу за стратегією вагнерівців, стверджує військовий експерт BILD Юліан Рьопке, посилаючись на українські джерела на місцях.

За словами Рьопке, кілька тисяч солдатів нині проходять підготовку у Росії та в Білорусі не задля ведення бойових дій у складі батальйону, як завжди, а вчаться проводити операції лише у складі невеликого підрозділу. Це для того, щоб наступати групами по 25-50 осіб, а не як раніше, зімкнутими загонами по 250-1000 солдатів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія прислала на Донеччину СОБР: що задумали

“Минулого року традиційна стратегія зазнала провалу майже на всіх фронтах, оскільки сотні солдатів у супроводі важкої техніки були великою і добре видимою метою. А стратегія найманців ПВК “Вагнера” виявилася успішною в районах Соледара та Бахмута, принаймні з російської точки зору, і тепер має бути перенесена на штурмові загони основної армії”, пояснив Рьопке.

За цією стратегією, у невеликій групі призначається командир, який має вести її до певної мети. Якщо група атакована чи навіть повністю знищена, це майже не впливає на зусилля інших груп, які атакують на інших ділянках фронту.

“Якщо група зазнає невдачі та всі 25-50 солдатів гинуть, нова група отримує те саме завдання. Нелюдяно, але успішно”, додав експерт.

ЗСУ знають про нову стратегію ворога та готуються до цього.

Президент РФ Володимир Путін знову переоцінив можливості своїх збройних сил.Окупанти не відновили достатню бойову міць. Росія не має сил, щоб захопити понад 11 300 квадратних кілометрів неокупованої Донецької області, повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

Великий російський наступ до квітня 2023 року, ймовірно, передчасно завершиться під час квітневого сезону весняних дощів, перш ніж буде досягнуто суттєвого оперативного впливу, вважають аналітики.