Росія перекидає додаткові війська у Запорізьку область ‒ Гуменюк

Головна Сторінка » Росія перекидає додаткові війська у Запорізьку область ‒ Гуменюк

На півдні України російські загарбники не створюють ударних угрупувань, але намагаються перекидати додаткові потужності на Запорізький напрямок.

Окупанти там хочуть зупинити просування Сил оборони України. Про це в ефірі національного телемарафону розповіла керівник об’єднаного пресцентру Оперативного командування “Південь” Наталія Гуменюк, передає Gazeta.ua.

За її словами, ворог також хоче посилити Херсонський напрямок, але, поки що, не має для цього резервів.

“Хоча бачимо переформатування угруповань. Очевидно, вони намагаються прорахувати, які напрямки для них будуть максимально загрозливі”, ‒ сказала Гуменюк.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нові успіхи українських військ показали на картах

Вона уточнила, що йдеться про перекидання загарбниками потужніших штурмових підрозділів на гарячі напрямки, де просуваються Сили оборони України. Інші підрозділи російських військ зараз формують оборонні рубежі на Херсонщині.

Гуменюк також зауважила, що після псевдовиборів, які загарбники провели на тимчасово окупованих територіях, у них фактично сформований мобілізаційний ресурс з місцевого населення.

“Після завершення псевдовиборів, які вони проводили для себе і чисто внутрішнього споживання, вони намагались зібрати максимум інформації про ту кількість населення, яка може бути мобілізована. І зараз чоловіче населення фактично перебуває на обліку, з них формуються загони територіальної оборони так званої. Вони її трактують як захист безпосередньо свого населеного пункту, з подальшим переходом до загального мобілізаційного резерву окупаційних військ”, ‒ сказала Гуменюк.

Збройні сили України в ході штурмових дій взяли під контроль Андріївку. Продовжують наступ і мають частковий успіх в районі Кліщіївки на Донеччині. Про це вранці 15 вересня повідомив Генеральний штаб Збройних сил України.

ЗСУ також наступають на Мелітопольському та Бахмутському напрямках, знищують ворога, крок за кроком звільняють тимчасово окуповані території та закріплюються на досягнутих рубежах.