Росія платила депутатам Європарламенту – прем’єр Бельгії

Головна Сторінка » Росія платила депутатам Європарламенту – прем’єр Бельгії

У Європейському Союзі викрили російську пропагандистську мережу.

Російська Федерація платила депутатам Європейського парламенту платили за поширення роспропаганди. Про це заявив прем’єр-міністр Бельгії Александр Де Кроо, повідомили Politico.

Де Кроо розповів про “тісну співпрацю” бельгійських і чеських спецслужб, пов’язану з викриттям російської пропагандистської мережі.

“Наприклад, стало відомо, що Росія зверталася до депутатів Європарламенту, а також платила їм, щоб вони просували тут російську пропаганду”, – заявив прем’єр Бельгії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Польща пропускає до ЄС підсанкційну деревину з Білорусі за фальшивими документами – ЗМІ

Речник прем’єра Бельгії повідомив, що виступ Де Кроо у бельгійському парламенті стосувався рішення чеського уряду накласти санкції на сайт Voice of Europe, який Чехія назвала частиною проросійської операції впливу.

27 березня уряд Чехії вніс до санкційного списку колишнього народного депутата України, кума Путіна Віктора Медведчука, а також пропагандиста родом з України Артема Марчевського і прокремлівський сайт Voice of Europe.

Медведчук керував низкою мереж впливу з РФ та особисто пов’язаний з Володимиром Путіним, заявив прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала, повідомила “Європейська правда”.

“У Чехії він використовує компанію під назвою Voice of Europe, яка є юридичною особою в списку санкцій”, сказав прем’єр Чехії, додавши, що в цій діяльності також бере участь Марчевський.

У січні Рада Європейського союзу продовжила санкції проти РФ до 31 липня 2024 року. Обмеження наклали на торгівлю, фінанси, технології, товари подвійного значення, промисловість, транспорт і предмети розкоші.

23 лютого Сполучені Штати Америки оголосили масштабний санкційний пакет проти РФ, який передбачає понад 500 нових санкцій.