fbpx

Росія повністю провалилася під час найбільшої танкової битви – NYT

Головна Сторінка » Росія повністю провалилася під час найбільшої танкової битви – NYT

Тритижневі бої на рівнині біля Вугледару стала найбільшою танковою битвою за всю війну і повним провалом для росіян.

Росія зробила ту саму помилку, що й на початку війни. Про це пише The New York Times.

Українські військові знищували російські танки із заздалегідь підготовлених засідок. Також техніка окупантів підривалася на мінах.

За даними ЗСУ, окупанти під час наступу на Вугледар втратили не менш ніж 130 танків і БТР.

У росіян було недостатньо досвідчених військових. Свідченням цього є те, що українські солдати захопили медика, якого перепризначили керувати танком. Також багато елітних підрозділів було знищено раніше.

“Російська армія десятиліттями міфологізувала танкову війну через спогади про перемогу над нацистами у Другій світовій війні. Заводи в Уральських горах випустили тисячі танків. У Вугледарі до минулого тижня Росія втратила стільки техніки, що змінила тактику і вдається лише до піхотних атак”, йдеться у статті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Позиції ЗСУ на трьох напрямках атакують росіяни: свіже зведення Генштабу

Командир 1-го механізованого батальйону 72-ї бригади імені Чорних Запорожців лейтенант Владислав Баяк розповів виданню, що фірмовою тактикою проти російських бронетанкових колон були засідки. ЗСУ вивчали дороги, а потім чекали на російські танки.

Баяк на відео з безпілотника помітив першу колону з близько 15 танків і БТР.

“Ми були готові. Ми знали, що щось подібне станеться”, пригадав він.

У посадках уздовж полів заховалися протитанкові групи з “Джавелінами” та українськими ПТРК “Стугна-П”. На дорозі мін не було, а поля замінували. Це спонукало окупантів наступати і не давало танкам розвернутися.

Баяк пояснив, що найбільш вразливою колона танків стає після того, як починається стрілянина. Тоді водії у паніці намагаються розвернутися і виїжджають на заміноване узбіччя. Підірваний транспорт сповільнює або зупиняє колону. Тоді українська артилерія відкриває вогонь і знищує решту техніки.

В одному випадку били з HIMARS. Зазвичай їх використовують по нерухомих цілях, але вони виявилися ефективними і проти танкової колони. ЗСУ били й з американських гаубиць M777 і французьких САУ CAESAR та іншої західної зброї.

“Ми знищили багато російської техніки. Що вони зробили не так? Це те, що прийшли в Україну”, сказав український танкіст, який також брав участь у засідках.

Російська армія нарощує інтенсивність штурмових дій. Найскладніша обстановка залишається на Бахмутському напрямку, повідомили в Міноборони.

Українським захисникам для оборони Бахмута відправили підкріплення, заявила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

Рішення утримувати Бахмут є суто військовим, а не політичним. Сили ворога переважають українські за кількістю, але зазнають більших втрат, додала Маляр.

Generated by Feedzy