fbpx

“Росія радше не піде на масштабне вторгнення, але може наважитися на невелике”, – колишній посол США в Україні

Головна Сторінка » “Росія радше не піде на масштабне вторгнення, але може наважитися на невелике”, – колишній посол США в Україні

Президент Росії Володимир Путін намагається залякати Захід, Україну і Євросоюз, щоб пішли на поступки.

Про це заявив директор Центру Євразії Atlantic Council, і посол США в Україні в 2003-2006 роках Джон Гербст під час онлайн-дискусії “Київського безпекового форуму”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія виклала свою версію тем переговорів із НАТО

“З переговорів в Женеві виглядає, що масштабного вторгнення не буде. Переговори в Раді “НАТО-Росія” в Брюсселі також завершилися, і таких ознак зі сторони Росії не бачимо, щоб здавати позиції. Путін має зробити розрахунки чи йти на широку агресію проти України? Чи йти на ці наслідки? Слід пам’ятати, що вся його агресія на сьогодні була спрямована на легкі цілі. Зараз, якщо вчинить більш широкий напад, реакція буде набагато сильніша, ніж була до цього”, – сказав Гербст.

Він висловив думку, що якщо Путін наважиться на військову агресію, то це буде обмежена військова операція.

У випадку навіть незначної нової агресії, на думку експосла, “будуть серйозні санкції проти Росії, і посилення позицій НАТО у Східній Європі”.

Він сказав, що команда президента США Джо Байдена серйозно підходить до економічних санкцій.

“Вони змобілізували ЄС, щоби такі ж санкції запровадили”, – сказав Гербст.

НАТО відкрите для всіх. Однак Україні та Грузії для вступу в Альянс потрібен ще “певний час”. “Україна зберігає перспективу членства”, – заявила за підсумками засідання Ради “НАТО-Росія” перша заступниця держсекретаря США Венді Шерман.